in

Ethereum 14 Eylül fiyat görünümü: ETH yeniden 200 doların üzerinde

Ethereum 14 Eylül
Ethereum 14 Eylül fiyat görünümü: ETH yeniden 200 doların üzerinde

Ethereum 14 Eylül fiyat görünümüne dair önemli detayları şu şekilde özetledik:

  • Ethereum dün sağlam bir artış göstererek günlük fiyatını 200 doların üzerine taşımayı başardı.
  • Yeni günde de yükselişine devam eden Ether, 224 dolara kadar yükseldi.
  • 14 Eylül sabah seansında düşük hacim yatay fiyat hareketleri gösteren ETH/USD paritesi yükseliş görünümünü koruyor.

Ethereum son 24 saatlik fiyat hareketlerinde ise dolar karşısında yüzde 15,84 gibi yüksek bir oranda arttırdı. Bitcoin karşısında ise bu artış, yüzde 13’e yakın bir oranda gerçekleşti. Ve şu an ETH/BTC paritesi 0,03319’dan işlem görüyor.

Ethereum 14 Eylül fiyat hareketleri

Ethereum, dün öğle saatlerine kadar yükseliş hareketinde saatlik 100 HO direncini geçmek için mücadele etti. Gelen yeni alışlar ile bu seviyenin üzerine çıkmayı başaran ETH/USD paritesi, sonrasında gösterdiği sıçrama hareketi ile 200 HO seviyesine takılmadan geçebildi.

Gün bitiminde ise 200 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkmayı başaran Ether, bu seviyeyi kendine sağlam bir destek yapmış görünüyor.

Son 48 saatlik fiyat hareketlerine daha geniş bir perspektiften baktığımızda 170 dolar seviyesinde dip yaptıktan sonra gelen yükselişi daha net görebiliyoruz. Fakat Ethereum gibi yüksek değeri olan bir kripto para için bu toparlanma yeterli değildir.

Ethereum’da gerçek bir toparlanma görmek için en azından 250 doların üzerine geçen fiyat hareketlerini görmemiz gerekiyor. Bu seviyenin altı ise yeni düşüşler için her zaman riskli bir konum olarak duruyor.

Ethereum için önemli teknik göstergeler

Saatlik MACD son yükselişler ile pozitif bir konumda dururken kısa vadede düzeltme olabileceği sinyalleri veriyor. Stokastik osilatör de yönünü güney çevirmiş olup, Ethereum için bir miktar düzeltme yaşanabileceği sinyalini veriyor. Diğer yandan yüksek seviyelerde bulunan RSI ve CCI göstergelerinin de sabah seansı itibarıyla aşağı doğru yöneldiğini görüyoruz.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Rusya, Bitcoin'i yasaklayabilir mi? Uzman hukukçu anlattı

Rusya Merkez Bankası ICO ile sanal alan başlattı

Bitcoin Cash stres testi sonuçları

En değerli 6 Bitcoin Cash cüzdan adresleri