Ethereum 10 Ağustos fiyat görünümü

ethereum 10 ağustos
Ethereum 10 ağustos fiyat görünümü

Ethereum 10 Ağustos önemli fiyat hareketleri şu şekilde:

  • Ether dolar karşısında sabah seansında 360 dolar desteği ile hareket ettiği görülüyor.
  • ETH/USD paritesinin dün itibarıyla kanal hareketleri sergilediğini gözlemliyoruz.
  • ETH 370- 355 dolar bant hareketlerini yukarı yada aşağı yönlü aşması halinde kısa vadede yeni bir trend hareketi gösterebilir.

Ethereum 10 Ağustos fiyat hareketleri

Ethereum fiyatı dolar karşısında dün 370 dolar direncini denesene de henüz bu seviyeyi geçebilecek momentuma sahip olmadığını gösterdi. Böylece ETH/USD paritesinin yeniden 360 dolar desteğine geri döndüğünü gördük. Bu seviyenin altında 355 dolar noktası da Ether için başka bir önemli destek seviyesini oluşturuyor.

Olası bir düşüşün 355 doları kararlı geçmesi halinde kayıpların daha da artacağından söz edebiliriz. Bu bağlamda 355 dolar önemli bir destek seviyesini oluşturuyor. Öte yandan talep artışı olması durumunda ETH/USD paritesi için 370 dolar seviyesi dikkatle takip edilecektir.

370 doların üzerinde saatlik grafikte en az 2 yada 3 mum kadar kalınması Ether’in kazanımları arttırması için önemli bir dayanak olacak görüşündeyiz.

ETH/BTC çiftine baktığımızda Bitcoin daha hızlı bir toparlanma gösterdiği için son 24 saatte ETH’nin BTC karşısında yüzde 2,80 oranında gerilediğini görüyoruz.

Ethereum için önemli teknik göstergeler henüz yukarı yönlü sinyal vermiyor

Ethereum için önemli teknik göstergelere baktığımızda ise saatlik grafikte RSI 50 seviyesinin altında, Stokastik satış baskını yansıtır derecede aşırı satım bölgesinde bulunuyor. Düşüş trendi hala ağırlığını korurken, trend gücünü ölçen CCI eksi derecesi ile bize bunu yansıtıyor.

Olası bir yükselişte öncü gösterge olabilecek Stokastik osilatörün aşırı alım bölgesinden çıkması, RSI yönünü yukarı çevirip 50 seviyesinin üzerine çıkması ve CCI’ın artıya geçmesi takip edilebilir.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance