in , ,

Eski Beyaz Saray görevlisi, Visa’nın da katıldığı dijital ticaret grubunda çalışacak

Eski Beyaz Saray görevlisi, Visa'nın da katıldığı dijital ticaret grubunda çalışacak
Eski Beyaz Saray görevlisi, Visa'nın da katıldığı dijital ticaret grubunda çalışacak

Blockchain ve dijital varlıklar lobi grubu Dijital Ticaret Odası, eski Beyaz Saray Personel Şefi Mike Mulvaney’i ekibe kattıklarını açıkladı. Komiteye Visa, Goldman Sachs ve Six Digital Exchange (SDX) gibi ağır topların da icra kurulu üyeleri olarak katıldıkları belirtildi.


Şu anda Amerika Birleşik Devletleri Kuzey İrlanda Özel Temsilcisi olan Mulvaney, Aralık 2018’den bu yılın mart ayına kadar personel şefi olarak görev yaptı. Kendisi ondan önce ABD Temsilciler Meclisi üyesiydi.

Düzenleyicileri sakinleştirmede önemli bir adım olabilir

The Block of Digital Commerce’in kurucusu Perianne Boring tarafından yapılan duyuruda, Mulvaney’in uzun soluklu deneyiminin düzenleyicileri sakinleştirmelerine yardımcı olacağını belirtti.

Bir yasa koyucu olarak deneyimi çok değerli çünkü birlikte çalışması çok karmaşık bir organizma olan Kongre’de gezinmemize yardımcı olabilir.

Mulvaney, şu ana dek bu gruba katılan en yeni yüksek profilli figür. Geçmişte katılanlar arasında Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) eski başkanı Christopher Giancarlo ve Blockchain Araştırma Enstitüsü Don Tapscott’un kurucu ortağı yer alıyor.

Dijital oda ticaret grubundaki yeni rolü hakkında yorum yapan Mulvaney, “ABD’nin blockchain geliştirme ve politikasındaki ilerlemesinin, teknolojik evrimde küresel bir lider olarak devam eden başarımız için çok önemli olduğuna inanıyorum.” dedi.

Visa ve Goldman Sachs, dijital para alanına olumlu bakıyor

Visa ve Goldman Sachs’ın devreye alınmasıyla ilgili olarak ise geleneksel finansın kripto para dünyasını keşfettiği şu günlerde pek de şaşırtıcı bir hamle değil. Goldman Sachs, geçen ay, bankanın itibari para birimine bağlı kendi tokenini oluşturmasına yardımcı olacak yeni bir dijital varlık başkanı atamıştı.

Visa, kripto para birimini denemek söz konusu olduğunda da hiç geri durmuyor. Önde gelen dijital ödeme şirketi; Bitcoin, ethereum ve XRP banka kartlarını çıkarmak için ABD’li kripto para borsası Coinbase ile ortak olmanın yanı sıra, kısa süre önce “dijital fiat para birimi” için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24 Eylül Chainlink fiyat analizi: LINK için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

24 Eylül Chainlink fiyat analizi: LINK için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

24 Eylül Bitcoin fiyat analizi: BTC yükselişe geçmeden önce bu seviyeye düşebilir!

24 Eylül Bitcoin fiyat analizi: BTC yükselişe geçmeden önce bu seviyeye düşebilir!