in ,

Eski ABD temsilcisinden çarpıcı Bitcoin ve kripto para yorumu

Eski ABD temsilcisinden çarpıcı Bitcoin ve kripto para yorumu
Popüler kripto analisti: “Bitcoin büyürken, altcoin’ler türbülansa girecek.”

ABD eski Temsilcisi Harold J. Ford, Kongre’nin Bitcoin ve kripto para risklerine yaklaşımını yeni düzenlemelerle değiştirmesi gerektiğini söyledi. Ford, milletvekillerinin öngörülebilir bir yasal çerçeve oluşturmak için net düzenlemeler oluşturması gerektiğini söyledi.

Harold J. Ford:  “ABD Bitcoin ve kripto para sektöründeki rekabet gücünü kaybetmemeli.”

Harold J. Ford, düzenleyicilerin kripto para birimi piyasası için net düzenlemeler oluşturmaya başlaması gerektiğini açıklıyor. Dünyanın en büyük sosyal medya ağı olan Facebook, birkaç ay önce Libra adında bir kripto para üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Ancak Ford, milletvekillerinden bu girişimi genel kripto pazarından ayırmalarını istedi. Eski kongre üyesi, kripto sektöründe inovasyona açık bir düzenlemenin bulunmaması nedeniyle ülkenin gelişmelerden etkilendiğini açıkladı.

Şirketlerin faaliyetlerini yerine getirmelerine ve net bir yasal çerçeveye sahip olduklarını bilerek yatırım yapmalarına izin veren düzenlemeler oluşturmak için ilerleyen başka ülkeler var. Ayrıca Ford’a göre, yatırımcılar sorumluluk ve yükümlülükleri belirleyen yönetmeliklerle de korunmalı. Ford, ABD’nin şu anda diğer ülkelerin gerisinde kaldığını açıkladı:

ABD, bu yeniliğin en iyi ve en parlak dönemlerinde yer alma konusundaki rekabet gücünü kaybetmemeli. SEC şimdi, sektördeki düzenlemelere karşı değil, önderlik etme şansına sahip.

SEC, Bitcoin ve kripto para düzenlemelerine önderlik edebilir

ABD’deki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi düzenleyici kurumlar, ICO’lar dahil olmak üzere kripto tokenleri için yasal bir çerçeve oluşturmak amacıyla çalışıyor. Aslında SEC, ülkedeki menkul kıymetler düzenlemeleriyle uyumlu olmayan birkaç ICO’ya karşı icra eylemleri verdi. Ford bu konuyla ilgili olarak, mevcut mevzuatta şirketleri düzenlemelerle başa çıkmada zor bir durumda bırakan çelişkili sinyaller olduğunu açıkladı.

Örneğin; bir analist, bir tokenin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmemesi gerektiğini anlamak için çeşitli dijital varlıkların Howe testine tam olarak uymadığını belirtti. Ford:

Bu açıklık eksikliği, zaten Amerikan inovasyonuna zarar veriyor.

SEC rehberleri yayınlandıktan sonra bir hukuk uzmanı SEC’in pozisyonunun daha küçük şirketlerin ABD dışında ticaret yapmalarını sağlayacağını savundu.  Günümüzde, birçok şirket faaliyetlerini Malta, Cebelitarık, Jersey, Bahamalar, Estonya veya Japonya gibi ülkelerde konumlandırıyor. Bu ülkeler yatırımcı ve şirket dostu düzenlemeler yapıyor.

Usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
libra

“Libra, en üst düzey standartlara uymak zorunda.”

Pizza devi Domino's, 110 bin dolarlık Bitcoin veriyor!

Pizza devi Domino’s, 110 bin dolarlık Bitcoin veriyor!