EOS fiyatı, kripto satışları devam ederken kritik olan 5 dolar seviyesini deliyor

EOS fiyatı düşerken 700 milyon dolarlık piyasa değerini de kaybediyor

Kripto para piyasası aniden dik düşüşe geçti, piyasa ile birlikte neredeyse tüm kripto paralar düşüş eğilimine girdi. İlk 50 kripto para (3 tanesi hariç) yazım sırasında ciddi değer kaybı yaşıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, Ağustos ayında ilk kez 6.000 doların altına düştü. Ancak önde gelen kripto para son bir yıldaki en düşük seviyeyi bugün tekrar test etti. Piyasa değeri ile en büyük altıncı kripto para birimi olan EOS’ta da durum farklı değil. EOS fiyatı kritik olan 5 ABD doları seviyesinin altına düştü.

EOS fiyatı düşerken 700 milyon dolarlık piyasa değerini de kaybediyor

Kripto para birimi geçtiğimiz saatlerde 4,46 dolarlık seviyeyi görerek üç ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu düşüşü tetikleyecek belirgin bir katalizör olmamasına rağmen, Bitcoin tarafından yönetilen tüm kripto varlıklarını çevreleyen ağır bir satış baskısı da EOS’u etkiliyor gibi görünüyor. Yazım sırasında EOS/USD paritesi %13,65 oranında düşüşle 4,59 dolardan işlem görüyor. Şu anda EOS ticaretine hakim olan iki borsa var. EOS ticaretini %11,07 oranıyla  DOBI trade, %10,6 oranıyla OKEx yönetiyor.

EOS fiyat grafiği

Bugünkü düşüşle birlikte EOS şu an piyasa değerinin 700 milyon dolar değerinden fazlasını kaybetti ve şimdi piyasa değeri 4 milyar dolar civarında. Bu arada, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa hacmi CoinMarketCap’teki verilere göre, Eylül ayı ortasından bu yana ilk kez 200 milyar doların altına düştü. Şu anda piyasa hacmi 190,3 milyar dolar seviyesinde. Şu anda ilk 10’da en fazla değer kaybeden kripto para ise %16 oranında düşüşle Bitcoin Cash oluyor.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir