in ,

Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katılan ilk NFT plartformu oldu

Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılan ilk NFT plartformu oldu
Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılan ilk NFT plartformu oldu

Kripto Para Haber – Enjin; çevre, insan hakları ve iş gücü konularında rehber çalışmalar yapan kuruluş sürdürülebilirlik, insan hakları ve eşitliğe önem vermesiyle tanınıyor. NFT Blockchain şirketi olan Enjin (ENJ) Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katılan ilk NFT platformu oldu.

Enjin NFT’leri çevre dostu yapma çabasıyla tanınıyor

Enjin, NFT pazarını çevre dostu yapma çabaları ve başarılarıyla tanınıyor. Enjin’in Ethereum’daki (ETH/USD) NFT’leri karbondan arındırmadaki başarıların yetersiz olduğunu düşündü. Şirket, daha sonra Crypto Climate Accord’a katıldı ve Küresel İlkeler sözleşmesini ilgilendiren çevre dostu blockchaini uygulamaya koydu. Enjin, çevre dostu teknolojilerin daha yaygın kullanılmasıyla ve katkı sağlanmasının önemini her fırsatta belirtiyor. Enjin, Ethereum’un kullandığı enerjiniz sadece %0,01’ini tüketiyor.


BM Suç ve Adalet Araştırma Enstitüsü’nden strateji danışmanı Irakli Beridze, ortaklığı memnuniyetle karşılayarak şunları söyledi:

Blockchain ve NFT’lerin, sürdülülebilir olmaları için nasıl katkı sağlayacağımızı Enjin ile keşfetmekten heyecan duyuyoruz. Küresel salgından ve etkilerinden kurtulmak için mücadele ederken diğer taraftan AI ve blockchain gibi teknolojilerin katlanarak büyümesi mutluluk verici. Yaşadığımız dünyayı  herkes için daha yaşanabilir bir konuma getirmek ve birlik içinde olmamızı sağlayacak  yeni teknolojilerin potansiyelinden her zamankinden daha fazla yararlanmamız gerekiyor.

Enjin, NFT teknolojisinin iklim değişikliğiyle mücadelede para kazanma ve finansal merkez hale gelmesi için çabalayacak. Enjin farklı ülkeler arasındaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için NFT pazarlarına izinsiz erişim dağıtacak .ENJ, NFT pazarının dünyada eşit bir yaklaşımla rekabet etmesini hedefliyor. ENJ CEO’su Maxim Blagov gelişmeyi şöyle yorumladı:

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katılmak, blockchain teknolojisi aracılığıyla insanların hayatlarını iyileştirme sözümüzü yeniden doğruluyor. Bu çabalar, sürdürülebilir olmamızı ve odaklanmamızı sağlarken bizi yol boyunca halka karşı sorumlu tutacak.

Şirketin üyeliği, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğin yakın gelecekte trilyonlarca değerin kazanılması için temeller atıyor. Enjin, iklim değişikliğiyle mücadele etmenin ve NFT pazarlarına izinsiz erişim sağlamanın yollarını araştırıyor. Bu sebeple, ENJ karbon sıfır NFT’leri etkinleştirmek için ayrıntılı bir plan hazırlayacak.

invezz


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yükselişi başlayacak mı? Peter Brandt, BTC grafiğini yorumladı

Bitcoin şimdilerde düşüşte olmasına rağmen yatırım yapılmalı mı?

Nvidia hisselerinin düşmesinin sebebi Bitcoin ve Ethereum olabilir

Nvidia hisselerinin düşmesinin sebebi Bitcoin ve Ethereum olabilir