in , , ,

Enjin coin karbon kirliliği mücadelesine katıldığını açıkladı

Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılan ilk NFT plartformu oldu
Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılan ilk NFT plartformu oldu

Kripto Para Haber- Enjin (ENJ) coin,  NFT coinleri arasında en gelişmiş ürünlerinden biri olarak kendini kanıtladı. Son olarak ERC-1155 coin standardının geliştiricisi, blockchain araçlarının karbon ayak izini azaltmak için Crypto Climate Accord’a katıldı.

Enjin (ENJ) coin bugün paylaştığı açıklamada merkezi olmayan ekosistem, modern blok zincirlerinin enerji tüketimini ve karbon ayak izini azaltmakla görevli girişim olan Crypto Climate Accord’a katıldı.


Enjin Karbon-negatif yolunda ilerliyor

Enjin (ENJ), girişimin misyonunu desteklemek için en büyük blockchain sistemi olan JumpNet’in ürettiğinden daha yüksek miktarda karbonu dengelediğini duyurdu.

Girişime katılmadan önce bile, Enjin’in (ENJ) JumpNet’in kullandığı ortalamadan çok  daha az enerji kullandı. Aynı zamanda Enjcoin en popüler akıllı sözleşmeleri barındıran Ethereum’dan (ETH) neredeyse 100 kat daha az enerji kullandı.

Energy Web’de Küresel Piyasalar Lideri olan Doug Miller, Enjin’in (ENJ) katkısını ve projenin misyonuna olan bağlılığını takdir ediyor.

Doug Miller, “Enjin’in kripto sektörünü karbondan arındırmak için çözümler geliştirmek isteyen ve hızla büyüyen şirketler topluluğuna katıldığını görmekten mutluyuz. Enjin katılımı, standart enerji ve karbon endüstrisi uygulamalarını teşvik ederken yeşil NFT’lerin kanıtlarını sunarak öncülük etmesi için yarış sürüyor.” dedi.

Enjin (ENJ) ekibinin bu kararı, blockchainlere, karşı bir başka eleştiri patlamasının ortasında açıklandı. Ekoloji aktivistleri, bazı blockchainlerin büyük elektrik tüketiminin küresel ısınmayı ve dünyadaki iklim değişikliğinin diğer yönlerini hızlandırdığını iddia ediyor.

Enjin CEO’su Maxim Blagov konu hakkında şunları söyledi:

İnovasyon yaparken bile önce gezegenimizi düşünmek çok önemli. Yeni teknoloji biçimlerinin yaratılması asla çevremizi yok etme pahasına olmamalı. JumpNet için karbon nötrlüğü, Enjin ve ortaklarımız için sürdürülebilir bir NFT ekosistemi vizyonumuza doğru ve önemli bir adım. Enjin’in JumpNet’inin Microsoft, Binance, CoinMarketCap ve Kore’nin en büyük sosyal oyun uygulaması GameTalkTalk gibi üst lig şirketlerinin NFT odaklı girişimlere ev sahipliği yaptığı dikkat edilmeli.

CEO, bu adımın, merkezi olmayan NFT coinlerin tüm ekosistemi ve bunların dağıtım platformları için son derece önemli olduğunu vurguluyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook, Google, Apple, Tesla Hisseleri Solana'ya Geliyor

Facebook, Google, Apple, Tesla Hisseleri Solana’ya Geliyor

"Tether, Bitcoin pazarını manipüle ediyor"

Tether, Bitcoin pazarını manipüle mi ediyor? İddia yeniden gündemde