in ,

En çok aktif kullanıcıya sahip kripto para belli oldu

Bitcoin golden cross tamamlanmak üzere: Altcoinler nasıl etkilenecek?
Bitcoin golden cross tamamlanmak üzere: Altcoinler nasıl etkilenecek?

Justin Sun liderliğindeki akıllı sözleşme platformu Tron’un, oransal olarak en çok aktif kullanıcıya sahip kripto para olduğu ortaya çıktı.

En aktif olduğu ve çoğu DeFi uygulamasına ev sahipliği yaptığı düşünülen Ethereum, aktif kullanıcı sayısı bakımından Tron ve EOS’un arkasında üçüncü sırada yer alıyor.

En çok aktif kullanıcıya sahip kripto para: Tron

Rapora göre, TRX kullanıcılarının %94’ü aktif durumda. EOS ile ilgili aktif adreslerin sayısı %90, Ethereum‘da ise bu oran %61.

Bu eşitsizlik, Tron’daki düşük aktif adres sayısına rağmen, bu hesapların çoğunun aktif olduğu anlamına geliyor.

Daha önceki bir raporda, Tron kullanıcı adreslerinin %5’i aktif olmasına rağmen, etkinlik oranı Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü olmuştu. Misha Lederman’ın tweet’ine göre Tron’un 233 bin aktif adresi var.

https://twitter.com/mishalederman/status/1217514704156921864?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1217514704156921864&ref_url=https%3A%2F%2Fcoingape.com%2Ftron-trx-not-ethereum-has-the-most-active-users-report%2F

Ancak, akıllı sözleşme yeteneklerinden yoksun popüler bir Blockchain platformu olan Bitcoin ile karşılaştırıldığında, Tron’un aktif adresleri 10 kat daha az.

Ethereum hâlâ ilgi görüyor

Meraklılar yıl boyunca platforma akın ettiği için Ethereum daha fazla yeni kullanıcı çekti.

Karşılaştırmak gerekirse Ethereum’a 2019’un dördüncü çeyreğinde 578 bin yeni kullanıcı katıldı. Bu sayı aynı yılın ilk çeyreğinde 114 bindi.

Bu arada, Tron’un yeni adres sayısı ve dolayısıyla kullanıcı sayısı da dalgalandı. 2019’un 2. çeyreğinde 311 bin yeni kullanıcı platforma katıldı. EOS, 2019’un ilk çeyreğinde 163 bin iken 2019’un ikinci çeyreğinde 58 bin seviyesine düştü.

DeFi uygulamaları Ethereum’a ilgiyi diri tutuyor

Analistler, Ethereum yeni kullanıcılarındaki sürekli artışı DeFi uygulamalarına bağlıyor. Bu açık finans uygulamalarının çoğu öncü akıllı sözleşme platformunda başlatıldı. DeFi’nin amacı, finansal yapıları çoğaltarak ve bunları Blockchain’e yerleştirerek bankacılığı serbestleştirmek. Bu şekilde, kullanıcılar mali durumları üzerinde tam kontrole sahip olurlar, borç verebilirler ve karşılığında iyi menfaatler elde edebilirler.

Aktif Ethereum dapp kullanıcılarının neredeyse yarısı 2019’da DeFi dapp’lerini kullandı. Yerel ETH tokeninin ürettiği hacmin %70’i, merkezi olmayan borsalar ve borç verme gibi finansal hizmetlerin kullanılmasından oluşuyordu.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bitcoin ve Ethereum korelasyon rejiminde: Bu ne anlama geliyor?

Twitter kurucusu yeni bir kripto patenti aldı.

Twitter kurucusu ses getirecek bir kripto para patenti aldı