in ,

En az 1 BTC barındıran kaç Bitcoin cüzdanı olduğu açıklandı

En az 1 BTC barındıran kaç Bitcoin cüzdanı olduğu açıklandı
En az 1 BTC barındıran kaç Bitcoin cüzdanı olduğu açıklandı

Glassnode Studio tarafından yapılan açıklamaya göre en az 1 Bitcoin tutan cüzdan sayısı 788 bin 755’i geçti. Özellikle son birkaç saat içinde bu sayıda olağanüstü bir artış söz konusu olduğu belirtildi.

En az 1 BTC’ye sahip adres sayısı 2009’dan bu yana sürekli artıyor. 12-13 Mart tarihlerinde Bitcoin’i 10.500 dolardan 6 bin doların altına indiren fiyat hareketi esnasında bu sayı hayli azalı.

İnsanlar Bitcoin depoluyor. Son çökme, dijital varlığı büyük bir indirimle satın almak için harika bir fırsat olarak görüldü.

Ayrıca Glassnode’e göre, borsaların bakiyeleri hızlı bir şekilde düşerek Aralık 2019’dan bu yana en düşük seviyeye ulaştı. Bu da insanların BTC’lerini tutmaya geçtiğini gösteriyor.

BTC bu haberin yazıldığı esnada 6 bin 154 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin 7 bin doları geçebilecek mi?

7.000 dolar seviyesi, iki önemli retten sonra önemli bir direnç noktası haline geldi. Bitcoin son retten bu yana önemli ölçüde düştü ancak boğalar hâlâ günlük yükseliş trendini kontrol ediyor. Bir sonraki adım, 6 bin 588 dolarlık destek seviyesini korumak ve günlük yükseliş trendine devam etmek olbiliir

Her ne kadar Bitcoin tutmak için çok fazla ilgi var gibi görünse de bu, boğaların 7.000 doların üzerine çıkması için yeterli güce sahip olduğu veya son destek seviyesinin altına düşmemesi için yeterli desteği yarattıkları anlamına gelmiyor.

Bununla birlikte halving’e artık kısa bir süre kaldığı düşünüldüğünde yükselme eğiliminin sürmesi beklenebilir. Yine de küresel krizin etkilerini hafifletmediği sürece risk devam edecektir.

zycrypto

Bitcoin küresel piyasalarla pozitif korelasyonunu sürdürüyor


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin vadelilerinde zirvenin yeni sahibi Binance

Binance Futures, trading turnuvası başlatıyor: Toplam ödül 1 milyon dolar!

Ethereum bazlı stabilcoinler rekor kırdı!

Stabilcoinler yılın ilk çeyreğinde işlem rekoru kırdı!