in ,

En az 1 Bitcoin’e sahip kaç cüzdan olduğu belirlendi: Artış var

En az 1 Bitcoin tutan kaç cüzdan olduğu belirlendi.
En az 1 Bitcoin tutan kaç cüzdan olduğu belirlendi.

Pazar istihbarat şirketi Glassnode’den edinilen bilgilere göre, en az 1 Bitcoin bakiyeye sahip adres sayısı son bir yılda önemli ölçüde arttı.

2019’da bakiyesinde an az 1 Bitcoin bulunan cüzdan sayısı 707 bin iken, 14 Ocak 2020’ye dek bu sayı %11 artışla 784.000’e yükseldi.

Bitcoin her geçen gün daha güvenli bir değer deposu olarak görülüyor

Bitcoin sahiplerinin ve tutulan Bitcoin miktarındaki artı, daha fazla insanın Bitcoin’i bir değer deposu olarak gördüğü anlamına gelebilir. Zaman geçtikçe, Bitcoin’in faydası da büyüyor ve BTC için her zamankinden çok daha fazla kullanım alanı söz konusu. Dolayısıyla, bir değer deposu olarak Bitcoin’in gerçek kalitesi hakkında tartışmalar olsa bile, veriler bu tartışmalara nokta koyuyor.

Son günlerde hem altın hem de Bitcoin tırmanmaya devam ediyor. İran’la ortaya çıkan gerilimin ardından ABD Başkanı Donald Trump bir “ateşkes” ilan ettiğinde ise fiyatlarda düşüş görmeye başladık. Artık pek çok kişinin Bitcoin’i güvenilir bir değer deposu olarak gördüğüne şüphe yok.

Tüm dalgalanmalara rağmen insanlar BTC tutuyor

Bitcoin fiyatının 2019’daki dalgalanmalarına rağmen bu artışın gerçekleştiğini belirtmek de önemli olabilir. Bir yıl içinde Bitcoin, 13.796 dolarlık en yüksek seviyeden 3.391 dolara kadar geriledi. Bu kadar geniş bir aralıkta işlem görmesine karşın insanların Bitcoin’e daha çok güvendiğini söyleyebiliriz.

Servet dağılımı hakkında konuşan bir ARK Yatırım analisti, büyümeyi Bitcoin servetindeki yaygınlığın iyi bir işareti olarak vurguladı:

Adres bakiyeleri potansiyel benzersiz kullanıcılar için iyi bir temsilci. Benzersiz BTC adreslerindeki büyüme, BTC’nin servet dağılımında sürekli bir artış olduğunu gösteriyor.

Balinalar tarafından hâlâ büyük miktarda kripto para tutulmasına rağmen, Glassnode’dan gelen haberler, bu balinaların yakın gelecekte bir rekabete tutuşabileceğini gösteriyor.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Jack Dorsey'nin şirketi Square, geçen yıl yarım milyar dolarlık Bitcoin sattı

Twitter kurucusu ses getirecek bir kripto para patenti aldı

Bitcoin (BTC) için yükselişe işaret eden 5 teknik sebep

Mevcut Bitcoin trendiyle 20 bin dolarlık efsanevi ralli arasında kusursuz benzerlik!