in , ,

Elon Musk ve Jack Dorsey görüşmesi Dogecoin’i nasıl etkiler? Şimdiden volatil hareketler başladı

Elon Musk ve Jack Dorsey görüşmesi Dogecoin nasıl etkilenir?
Elon Musk ve Jack Dorsey görüşmesi Dogecoin nasıl etkilenir?

Elon Musk ve Jack Dorsey’in bugün B-Word konferasında Bitcoin’i tartışmak için bir araya gelecek olması  hem Dogecoin ve Bitcoin değerini artırdı. Genel piyasa durumu da yeşil gözüküyor.

Bugün saat 21.00’da (TSİ) gerçekleşmesi planlanan oturumda, iki milyarder girişimcinin – Elon Musk ve Jack Dorsey – Bitcoin hakkında uzun zamandır beklenen o konuşmayı yapması bekleniyor. Konuşma esnasında kullanılacak olan ifadeler, Bitcoin piyasasında oynaklığa neden olur mu? Hep birlikte göreceğiz.


25 Haziran’da Dorsey, Musk’a en büyük kripto para ve yeni çıkaralacak olan Bitcoin’ler için fosil yakıtlar ve yeşil enerji kullanan Bitcoin madencileri hakkında konuşma yapmak için meydan okumuştu.

Bu görüşmenin dogecoin’i ilgilendiren kısmı ise Tesla patronunun bilindiği gibi sağlam bir dogecoin yatırımcısı olması. Yatırımcılar şimdi konunun dönüp dolaşıp dogecoin’e gelmesi ihtimaline karşı tetikte olacaklar. Öyle ki şimdiden DOGE alımları artmış durumda. Bugün genel piyasa görüntüsü yeşil olsa da DOGE piyasanın üzerinde bir yükselişle dünkü dip seviyeden yüzde 20’nin üzerinde yükseliş yakaladı.

Forbes araştırma direktörü Steven Ehrlich, hem Dogecoin hem de Bitcoin’in yükseldiğini gösteren bir grafiği tweetledi. Ehrlich’e göre de bunun nedeni, Musk ve Dorsey’in bugün ilerleyen saatlerde sahneye çıkmaya hazırlanıyor olması.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Musk’ın en sevdiği meme kriptosu DOGE, neredeyse yüzde 18 artarak 0.1921 dolardan işlem görürken, Bitcoin bugün erken saatlerde 31.500 dolar seviyesini geçerek yüzde beşin üzerine çıktı.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin ve Ethereum dip seviyelerinden bir sıçrama yaptı, daha yüksek fiyatlar gelir mi?

Bitcoin ve Ethereum dip seviyelerinden bir sıçrama yaptı, daha yüksek fiyatlar gelir mi?

PrimeXBT analisti Kim Chua, AUD/USD'nin 0,74 dolardaki önceki desteği kırdıktan sonra daha derin bir dalışa hazırlandığını tahmin ediyor

PrimeXBT analisti Kim Chua, AUD/USD’nin 0,74 dolardaki önceki desteği kırdıktan sonra daha derin bir dalışa hazırlandığını tahmin ediyor