in ,

Elon Musk ve Jack Dorsey, B-Word konferansında Bitcoin’i tartışacak

Elon Musk desteği ile gelen Bitcoin artışı devam edecek mi?
Elon Musk desteği ile gelen Bitcoin artışı devam edecek mi?

Kripto Para Haber Elon Musk, 21 Temmuz tarihinde Jack Dorsey’in Bitcoin için düzenleyeceği B-Word konferansına katılacak. Yapılacak konferans Bitcoin (BTC) fiyatında yükselişe neden olabilir veya başka bir senaryo ile sonuçlanabilir.

Elon Musk yeni boğa koşusunu tetikleyebilir

Tesla‘nın CEO’su kripto pazarında bu sene oldukça etkili oldu.  Musk’ın etkileyici pazarlaması, kripto pazarında fiyat oynaklığına neden oluyor. Özellikle son olarak Tesla’nın ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeyeceğini ve BTC’nin enerji tüketimini azaltırsa fikrini değiştirebileceğini açıklamıştı.


Tesla bu kararı alma nedeni olarak Bitcoin’in sürdürülemez olduğunu açıklamıştı. BTC, Nisan ayında 65.000 dolara ulaştıktan sonra %50’den fazla düşüş yaşadı. Bitcoin topluluğu, en iyi kriptoya karşı Dogecoin’i tercih ettiği için çok fazla tepki gösteriyor. Musk’ın son zamanlarda şaka paralarına olan ilgisi, DOGE, Shiba Inu ve Baby DOGE gibi kripto paraların fiyatını yükseltti. Musk, şaka coinlerinin fiyatını arttırırken aynı zamanda, Bitcoin topluluğunu da fikrinin değişebileceğini söyleyerek elinde tutuyor.

Elon Musk ve Jack Dorsey’in birbirleriyle atışması ise Tesla’nın BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini açıkladığı tarih olan Mayıs ortasında başladı. Jack Dorsey ilk olarak Bitcoin (BTC) lehine tweet attı. Dijital ödeme şirketi Square CEO’su Dorsey, Bitcoin’in “her şeyi” daha iyiye doğru değiştirdiğini ve Bitcoin’i zaman içerisinde daha iyi yerlere getireceğinin sözünü verdi.

Jack, Square CFO’su Amrita Ahuja’nın Square Inc’deki değişmeyen Bitcoin politikası hakkındaki tweetine de yanıt verdi. Square’in kullanıcılarına Bitcoin Clean Energy Initiative aracılığıyla daha yeşil bir gelecek sözünü vererek kullanıcılara güvence verdi.

Elon Musk ve Dorsey’in en fazla ters düşecekleri konunun Bitcoin madenciliği yani BTC’nin çevresel etkisi olacağı düşünülüyor. Musk, Proof-of-work (PoW) tabanlı Bitcoin madenciliğini eleştirirken, aşırı enerji tüketimi sarf ettiğini de belirtiyor. Musk Proof-of-Stake’i (PoS) daha uygun olduğunu düşünüyor. Dorsey, yüksek enerji tüketmesine rağmen Bitcoin’in merkezi olmayan ve güvenli temeli PoW’u savunuyor. Ayrıca PoS’un nispeten merkezi ve daha az güvenli olduğunu söyledi.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto para piyasasında düşüşler devam ediyor: Bitcoin 30.000 doların altında

Kripto para piyasasında düşüşler devam ediyor: Bitcoin 30.000 doların altında

LTC Fiyat Analizi – Düşüş trendinden çıkabilecek mi?