in

Elon Musk tavsiyelerle dolu Bitcoin ve kripto para açıklaması yaptı

Bu kripto para birimi Elon Musk tweetinden sonra yüzde 300 sıçradı
Bu kripto para birimi Elon Musk tweetinden sonra yüzde 300 sıçradı

Kripto Para Haber – Tesla’dan Elon Musk, müşterilerine özel anahtarlar sağlamayan bir dijital varlık cüzdanını patlatırken kripto güvenliği konusunda ipuçları veriyor.

Şirketi Tesla için BTC alımı yapan en son milyarder Elon Musk, Freewallet uygulaması adlı bir kripto para birimi cüzdanını açıkça eleştirdi. Musk, dijital varlık yatırımcılarını, kendilerine özel anahtarları sağlamayan cüzdanlardan uzak durmaya çağırdı.


Elon Musk’ın kripto yatırımcıları için güvenlik ipucu

Muhtemelen kripto para birimi alanında en çok bilinen ve kullanılan ifade “sizin anahtarlarınız yoksa, kripto paralarınız da yok.” Bu ifade dijital varlıkların depolandığı benzersiz yolu ifade eder. Borsalarda veya üçüncü şahıs saklama hizmetlerinde tutulurlarsa, yatırımcıların mülkiyeti garanti edilmez.

Bu nedenle, mümkün olan en iyi sıcak veya soğuk cüzdanı seçmek, kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlamak için atmaları gereken ilk adımdır. Ve Elon Musk’ın da önereceği gibi – yatırımcıların kendi özel anahtarlarına sahip olmaları gerekiyor.

Freewallet uygulamasının arkasındaki ekip, kısa süre önce Dogecoin ile ilgili bir gönderi için Tesla’nın CEO’suyla görüştü. Ancak, dünyanın en zengin adamının yanıt vermesinden onur duysalar da, cüzdanın aldığı reklamın türü konusunda pek mutlu değiller.

Musk, “uygulamanızın berbat olduğu” şeklinde bir yorumda bulundu. Daha sonra sert sözlerini Freewallet’in müşterilere kendi özel anahtarlarını sağlayamamasıyla haklı çıkardı.

Freewallet’in açıklamasına göre, barındırılan bir cüzdan olduğu için bireysel cüzdan adreslerine özel anahtarlar sağlamıyor.

Özel anahtarlar, endüstrinin önemli bir parçasıdır. Her dijital adresin, 12 veya 24 kelimelik bir başlangıç ​​cümlesiyle çalışan fonlara erişmek için gereken benzersiz bir anahtarı vardır.

Musk, Dogecoin ve Bitcoin

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su, kripto para birimi alanıyla oldukça ilgi çekici bir geçmişe sahip. Elektrikli araç devi, lider kripto para birimine 1,5 milyar dolar ayırmadan önce, küresel finans sahnesinde değerinin ve potansiyel rolünün şüphelileri arasındaydı.

Ancak Musk, başka bir token olan Dogecoin’e karşı daha iyimser bir yaklaşım sergiledi. Shiba Inu’dan esinlenilen meme koini, yöneticinin sık sık sosyal medyadan onaylamasından sonra sektördeki en son çılgınlık haline geldi.

Musk, Twitter profiline “Eski Dogecoin CEO’su” koymaktan, onu bu gezegendeki paranın geleceği olarak adlandırmaya başladı. Doğal olarak, dünyanın en etkili kişilerinden birinin bu kabulü, kitle iletişim araçlarından ve diğer ünlü isimlerden büyük ilgi gördü.

Sonuçta, Dogecoin değeri yükseldi ve hatta yakın zamana kadar piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında bir yer buldu.

bu haber ilk defa cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin'in özerk bölgesinden çok sert bir madencilik yaptırımı önerisi geldi! "Yurt dışına çıkışları yasaklansın"

Rusya’dan devasa miktarda Bitcoin madencilik cihazı alımı

Tether, Avalanche blok zincirini kullanmaya başlıyor

Tether (USDT) piyasa hacmi 30 milyar doları devirdi