in ,

El Salvador kendi kripto parasını çıkartabilir

Kripto Para Haber – El Salvador’da popüler olan haber kaynağı El Faro, El Salvador hükümetinin vatandaşlarının Bitcoin’in yanı sıra hükümet tarafından çıkartılan bir kripto para daha kullanıma açmayı düşündüklerini bildirdi.

Aşağıda da özet niteliğinde maddelere göz atabilirsiniz:


  • El Salvador, Haziran ayında Bitcoin’i yasal ihaleye çıkardı.
  • Ülkedeki bir gazete hükümetin ulusal bir kripto para çıkarmayı planladığını iddia ediyor.

El Faro’nun Cuma günü bildirisine göre, hükümet tarafından oluşturulması planlanan bu kripto paranın, merkez bankası tarafından çıkarılacak ve ABD dolarının değerine sabitleneceği planlanıyor. Ayrıca gerçek ABD doları rezervleriyle destekleneceği biliniyor.

Hükümet tarafından çıkartılması planlanan bu kripto paranın önümüzdeki yıla kadar kullanıma sunulacağı düşünülüyor. Bir diğer husus ise 2001 yılında para birimi ABD doları ile değiştirilen ülkenin eski ulusal para birimine atıfta bulunan “Colón-Dollar” adı verilmesi düşünülüyor.

El Salvador’da bulunan hükümet yetkilileri arasından, tüm kripto para birimlerinin El Salvador’da yasal ihale olmasını istediklerini belirtti. El Faro’ya göre, Bukele’nin(El Salvador Başkanı) kardeşi Ibrajim:

“Ancak bunun gerçekleşmesi için, gelecekte olacaklar için göreve uygun hükümet altyapısına ihtiyacımız var” dedi.

El Salvador hakkında bir diğer bilgi ise, Başkan Bukele’nin geçen ay Miami’deki Bitcoin 2021 konferansında kripto paralar ile alakalı planlarını açıklamasının ardından Bitcoin’i yasal ihaleye çıkaran dünyadaki ilk ülke oldu.

Ancak JP Morgan gibi yatırım bankaları, ABD yetkilileri ve hatta Dünya Bankası, ülkenin Bitcoin yasasının nasıl işleyeceği konusundaki endişelerini dile getirdi.

decrypt.co


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tezos, Ethereum Classic, Dash Fiyat Analizi: 17 Temmuz

Tezos, Ethereum Classic, Dash Fiyat Analizi: 17 Temmuz

Nifty’s Inc. yeni NFT platformu oluşturmak için Warner Bros ile anlaştı