in , , ,

El Salvador, her yetişkin vatandaşa 30 dolarlık Bitcoin dağıtacak!

Moody's, Bitcoin'i yasallaştıran El Salvador'un notunu düşürdü!
Moody's, Bitcoin'i yasallaştıran El Salvador'un notunu düşürdü!

Kripto Para Haber – El Salvador hükümeti  Bitcoin cüzdan uygulamasını indiren her Salvadorlu yetişkin 30 dolarlık BTC değerinde bir airdrop almaya hak kazanacak.

El Salvador Başkanı, hükümetin ülkedeki her yetişkin vatandaşa 30 dolar değerinde Bitcoin (BTC) vereceğini duyurdu.


Bitcoin kullanıcıları tarafından yapılan duyuru memnuniyetle karşılandı. El Salvador hükümetinin dağıtmayı planladığı BTC’yi satın alması gerekeceğini ve piyasalar üzerinde 100 milyon dolardan fazla satın alma baskısı yaratacağını düşünülüyor.

El Salvador’un yetişkin nüfusuna ilişkin hızlı bir şekilde tahminler yapıldı. Onchain analisti Willy Woo, Bitcoin’in küresel kullanıcı tabanının 4,5 milyon Salvadorlu sayesinde %2,5 oranında büyüyeceğini tweetledi.

Diğer nüfus tahmini ise Salvadorlu yetişkin nüfusunu 6,5 milyona kadar çıkardı (ki bu aslında toplam nüfus). Yahoo Finance çapası Zack Guzman, ülke genelinde 195 milyon dolar değerinde Bitcoin’in airdrop yapılacağını öne sürdü.

Kesin rakamları bulmak zor ama Statista verileri, 2019’da 15 yaş ve üstü nüfusun 4,72 milyon olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte yerel yayın Prensa Latina,El Salvador vatandaşlarının yalnızca devlet tarafından verilen kripto para cüzdanı uygulamasını indirdikten sonra ücretsiz Bitcoin alacağını belirttiğinden, kripto Twitter’ın coşkusu biraz erken olabilir.” dedi.

Haber, 25 Haziran’da düzenlenen bir basın toplantısında duyuruldu. Başkan Bukele, açıklamasında “Cüzdan uygulaması, hücre bağlantısı olan her yerde çalışabilecek ve uygulama için bir hücre planınız olması gerekmeyecek” dedi.

El Salvador Bitcoin’i ülke çapında yasal para birimi olarak tanıdığını açıklamıştı. Başkan Bukele, ünlü Bitcoin yasasının 7 Eylül tarihinde yürürlüğe gireceğini belirtti.

El Salvador’un Bitcoin yasası kabaca iki hafta önce kabul edildi. Hareket, küresel kripto topluluğu tarafından övülürken, mevzuat bir azınlık siyasi partisi ve Dünya Bankasının muhalefetiyle karşı karşıya kaldı.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polygon (MATIC) fiyat analizi: MATIC için izlenecek seviyeler

Polygon (MATIC) fiyat analizi: MATIC için takip edilebilecek seviyeler

Ripple balinaları yüklü miktarda XRP transferi gerçekleştirdi!

Ripple balinaları yüklü miktarda XRP transferi gerçekleştirdi!