in , ,

Bu ülke Bitcoin’i benimseyerek ABD’li göçmenleri çekebilir

Bitcoin
Bitcoin

Kripto Para Haber– Forbes’un politika editörü Avik Roy, çığır açan Bitcoin politikalarının duyurulması sayesinde El Salvador ‘un ABD göçmenleri için popüler bir destinasyon haline gelebileceğini düşünüyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i ABD doları ile birlikte ülkede yasal olarak kabul edilen bir para birimi olarak tanıyacak bir yasa çıkarma planlarını açıkladı. BTC’yi yasal ödeme aracı olarak kabul eden ilk egemen ülke olacaktır.


Fırsat Eşitliği Araştırma Vakfı adlı bir düşünce kuruluşunun da kurucularından olan Roy, Twitter’da böyle bir hareketin ABD vatandaşlarının El Salvador’a bakışını ciddi şekilde değiştirebileceğini söylüyor: “Bugün El Salvador ABD’de bir göçmen kaynağı olarak biliniyor. Gelecekte, eğer
Bukele başarılı olursa, El Salvador, Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen göçmenler, özellikle de Bitcoin ekosistemini inşa etmeyi önemseyenler için bir varış noktası olarak bilinir.

Tron’un (TRX) kurucusu Justin Sun da aynı fikirde

Bukele, Twitter’da Sun’a yanıt vererek El Salvador’a taşınmanın kripto girişimcileri için neden iyi bir fikir olduğunun ek nedenlerini sıraladı: 1. Harika hava, birinci sınıf sörf plajları, satılık sahil mülkleri. 2. Dünyada emlak vergisi olmayan birkaç ülkeden biri. 3. Yasal bir para birimi olacağından Bitcoin için sermaye kazancı vergisi yoktur. 4. Kripto girişimcileri için anında kalıcı ikamet.

Binance CEO’su Changpheng Zhao, 2,7 milyon Twitter takipçisine “çekici” olduklarını söyleyerek Salvador başkanının argümanlarını işaret ediyordu. Roy, El Salvador’un Bitcoin yanlısı duruşunun, önde gelen kripto para birimini dünyanın bankacılık sistemine daha fazla entegre ederek Orta Amerika ülkesi dışındaki BTC yatırımcılarına da fayda sağlayacağını söyledi:

“Bunun önemli olmasının birçok nedeni var. 1) ABD’de Bitcoin, IRS tarafından mülk olarak değerlendirilir; bu, onu her harcamaya çalıştığınızda bunun vergiye tabi bir olay olduğu anlamına gelir. El Salvador da BTC artık bir para birimi ise, tıpkı Euro veya İngiliz Sterlini gibi vergiden muaf bir şekilde harcanabilir. Salvador bankalarının vatandaşların bitcoin yatırmasına ve çekmesine izin vermesi gerekeceğinden, BTC küresel bankacılık sistemine çok daha derinden entegre olur.”

dailyhodl

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milyarder Bitcoin boğası listesi büyüyor - sırada Warren Buffett mi var?

Warren Buffett, BTC ile çalışan dijital bankaya 500 milyon $ yatırım yapacak

El Salvador'dan peş peşe müjdeler geliyor: Maaşlar da Bitcoin olarak ödenecek!

El Salvador’da Bitcoin ile ilgili yeni gelişmeler- İşte Ayrıntılar!