Ekonomi kahini sonunda Bitcoin alımı için ikna edildi

Bitcoin bir yıldır yapamadığı hamlenin eşiğinde!
Bitcoin bir yıldır yapamadığı hamlenin eşiğinde!

Krizlere ilişkin başarılı öngörüleri ile “Doktor Kıyamet” lakabını alan ünlü yatırımcı Marc Faber, Bitcoin’e mesafeli yaklaşımlarından sonra kripto parayı denemeye istekli görünüyor.

Bitcoin düşüşü alım için fırsat oluşturdu

Cash ile yaptığı röportajda Faber, Şubat ayının sonunda ilk Bitcoin’ini aldığını söyledi. Faber, satın alımı djital paranın nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için yaptığını belirtti. İsviçreli yatırımcı ayrıca, en büyük kripto para biriminin  20.000 ABD dolarından 3.000 ABD dolarına düştükten sonra teknik olarak daha iyi göründüğünü de ekledi.

Faber, milyoner girişimci Vincez Casares ile bir saat süren görüşme sonrasında Bitcoin almak için son kararı verdiğini söyledi. Casares, dünyanın en büyük Bitcoin depolama şirketlerinden biri olan PayPal’ın yönetim kurulu üyesi olan Xapo’nun CEO’sudur. Faber kararını şu şekilde açıkladı:

10 gün önce Bitcoin’i ilk kez satın aldım. Kesin değil ama mümkün, Bitcoin para transferleri için standart olacak.

Bitcoin 1 milyona ulaşacak

Faber’e göre Casares, Bitcoin değerinin sıfıra düşürülebileceğine inanıyor, ancak aynı zamanda bir milyon dolara da mal olabileceğine inanıyor. Öte yandan, efsanevi yatırımcı Bitcoin’in önemli bir potansiyele sahip olduğuna inanmaktadır. Faber, Bitcoin’in havale için standart olabileceğini öne sürdü.

Ancak Mark Faber, takipçilerine BTC satın alımını onay olarak kabul etmemeleri gerektiği konusunda uyardı. 1987 yılının Black Pazartesi günü piyasanın çöküşü tahmini ile ünlenen Faber’in Bitcoin kararı, yatırım düşüncesiyle aynı doğrultuda.

Faber, bankacılık sisteminin dışındaki varlıklara yatırım yapmanızı önerir. Portföyünü ana ekonomiden korumak için her ay fiziksel altın aldığını itiraf ediyor. Ayrıca para saklamanın aptalca olduğunu düşünen Faber şu görüşe sahip:

Bankacılık diğer varlıklara kıyasla çok büyük bir satın alma gücü kaybetti. Bankacılık sisteminin dışında farklılaştırılmış bir varlığa sahip olmak iyidir.

Faber’in görüşleri kripto para topluluğuyla örtüşmektedir. Temel ekonomik politikanın etkilerinden kurtulmak istiyorlar. Bu nedenle, herhangi bir otorite ile bağlantısı olmayan bağımsız bir tüzel kişilik olan Bitcoin’i satın alıyor.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance