in , ,

Edirne’de kaçak elektrikle Bitcoin madenciliğine operasyon!

Edirne’de kaçak elektrikle Bitcoin madenciliğine operasyon!
Edirne’de kaçak elektrikle Bitcoin madenciliğine operasyon!

Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyünde kaçak elektrik kullanarak Bitcoin madenciliği yapılan evde arama gerçekleştirildi. Bitcoin üretmek için kurulan düzeneğe el konulurken ikamet sahibi hakkında kaçak elektrik kullanımından işlem yapıldı.

Meriç’te kaçak elektrikle Bitcoin madenciliği

5 Haziran 2019 Çarşamba günü aldıkları ihbarı değerlendiren Keşan KOM Grup Amirliği ekiplerince Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararına göre Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyündeki bir evde arama gerçekleştirildi. Yapılan aramalarda ikametin üst katında dışarıda bulunan trafodan kaçak olarak kablo çekilmek suretiyle güç verilerek laptop bilgisayara bağlandığı ve yapılan incelemede Bitcoin üretim düzeneği olduğu anlaşılan düzenek bulunduğu tespit edildi.

Düzenek muhafaza altına alınırken, yapılan araştırmada üretim düzeneğinin şahsın akrabası olan O.B. tarafından kurulduğu ve şahsın Bandırma’da olduğu tespit edildi. İkamet sahibi hakkında kaçak elektrik kullanımı ile ilgili gerekli işlem yapılırken, O.B. isimli şahıs hakkında 5607 SKM suçundan tahkikata başlandı.


Bitcoin madencilği nedir?

Bitcoin madenciliği, Bitcoin üretim işlemidir. Finansal transferleri sağlayan, yapılan finansal işlemleri onaylayan ve yeni Bitcoin’lerin üretimini sağlayan bir yapıdır. Bitcoin madenciliği (BTC Mining), Blockchain (Blok Zinciri) teknolojisiyle işler.

Zincirdeki full node’lar sayesinde Genesis Bitcoin’den itibaren gerçekleşen bütün işlemler kayıt altında tutulur ve Miner Node’ların anlık çözmeye çalıştıkları problemlerle Bitcoin üretme işlemi gerçekleşir. Bitcoin madenciliği yapan kişiler madenci (miner) olarak isimlendirilir.

Kesanonline

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rosneft Başkanı: “Globalcoin petrol almak için kullanılabilir.”

Rosneft Başkanı: “Globalcoin petrol almak için kullanılabilir.”

Telegram’ın kripto parası ilk kez halka arz edilecek!

Telegram’ın kripto parası ilk kez halka arz edilecek