in , , ,

Dünyanın en büyüklerinden Suudi Aramco Bitcoin madenciliğine başlayacak mı? Söylentiler bu yönde

Dünyanın en büyüklerinden Suudi Aramco Bitcoin madenciliğine başlayacak mı?
Dünyanın en büyüklerinden Suudi Aramco Bitcoin madenciliğine başlayacak mı?

Dünyanın en büyük üçüncü şirketi Saudi Aramco ‘nun kripto para  sektörüne adım atması, sektör için çok önemli bir adım olabilir.

Investing.com, Bitconheiros YouTube kanalına verdiği röportajda Brezilyalı Bitcoin madencisi Ray Nasser tarafından sağlanan bilgilere atıfta bulunarak, Orta Doğu petrol devinin Bitcoin madenciliği yapmakla ilgilendiğini bildirdi:


Aramco ile görüşüyoruz. Çölden çıkan tüm petrol bu şirkete ait. Nasser, kullanmadıkları tüm alevli gaz gibi atıl enerjilere sahipler. Bunlar kamuya açık bilgiler olduğu için söyleyebilirim ki bugün Bitcoin ağının yarısını sadece bu şirket güçlendirebilir.

Bitcoin madenciliği için elektrik üretimi

Haberde, şirketin petrol üretiminden kaynaklanan fazla gazı dijital varlık madenciliği için kullanabileceği ve böylece petrol madenciliğinin yan ürününü elden çıkarmak yerine Aramco’nun para kazanma operasyonları için kullanabileceği belirtildi.

“Aramco’nun bu alevlenen gazı yakması gerekiyor. Petrol madenciliğinin bir yan ürünü olan bu gazdan kurtulması gerekiyor ve yapıyorlar. Ya bunu yaparken para kazanmanın bir yolunu bulursanız?”

Diğer yandan Aramco, Bitcoin madenciliğine girme konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Aramco ve blok zincir

Arab News’e göre Aramco, operasyonel verimliliğini, güvenliğini artırmak ve maliyetleri azaltmak için kripto para birimlerini destekleyen teknoloji olan blok zincirden zaten yararlanıyor. Firma, kağıt tabanlı süreçlerini ortadan kaldırmak için zaten Data Gumbo ve VAKT olmak üzere iki blok zincir platformuna yatırım yaptı.

Bir Aramco sözcüsüne göre  şirketin kurumsal blok zinciri platformunu IBM ile ortaklaşa kurarak Aramco’nun blok zincir çözümlerini büyütmesini sağladı.

Gazprom’un kripto madenciliği operasyonları

Dünyanın en büyük 10. petrol üreticisi olan Rus Gazprom da kripto madenciliği operasyonlarıyla ilgileniyor. Aralık 2020’de, devlete ait şirket, aksi takdirde alevlenecek ve önemli miktarda Dünyayı ısıtan sera gazını atmosfere salacak ve kripto para madenciliği için elektrik üretmek üzere gaz kullanımının başarılı pilot çalışmasını bildirdi.

finbold


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Cash (BCH), Cosmos (ATOM), VeChain (VET) fiyat analizi: 01 Ağustos

Bitcoin Cash (BCH), Cosmos (ATOM), VeChain (VET) fiyat analizi: 01 Ağustos

Bitcoin toparlanıyor, 40.000 dolar direnci kırıldı, ancak BTC aşırı alım da mı?

Bitcoin toparlanıyor, 40.000 dolar direnci kırıldı, ancak BTC aşırı alım da mı?