in ,

Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs, DeFi ETF başvurusu yaptı!

Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs, DeFi ETF başvurusu yaptı!
Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs, DeFi ETF başvurusu yaptı!

Kripto Para Haber – Dünyanın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan Goldman Sachs, merkezsiz finans (DeFi) şirketlerinin performansıyla bağlantılı bir Borsa Yatırım Fonu (ETF) sunmak için başvuruda bulundu. Eğer onaylanırsa, kurumların ve perakende yatırımcıların Goldman Sachs gibi düzenlenmiş bir bankanın yardımıyla DeFi varlıklarına maruz kalmalarına yardımcı olacak.

Goldman Sachs, DeFi ETF başvurusu yaptı

Dünyanın önde gelen ticari bankalarından biri olan Goldman Sachs, tanımlı bir ETF sunmak için SEC’e bir başvuru yaptı. Tanımlanan ETF’ye “Goldman Sachs Innovate Defi ve Blockchain Equity ETF” adı verildi. Fonun performansı, Solactive Blockchain Teknoloji Performans Endeksi ile bağlantılı olacak.


Endeks, Blockchain teknolojilerine yatırım yapan bir teknoloji endüstrisi portföyünü takip ederken Nokia, Alphabet, IBM, Microsoft ve Overstock gibi şirketleri içerecek. Ayrıca DeFi sektörünün bu yıl yaşadığı popülerlikten yararlanmayı amaçlayan ilk ETF olacağı belirtiliyor. Goldman Sachs, bBtcoin vadeli işlem ürünleri sağlamak için Galaxy Digital ile ortaklık kurarak son zamanlarda kripto para birimi sektörüne oldukça yakın davranmaya başladı.

Bu başvuru neden önemli?

Bu başvuru, büyük bankaların artık hizmetlerini ve yapılarını kripto para piyasasına getirmekle ilgilendiğini gösteren başka bir kanıt olarak yorumlanıyor. Geleneksel kurumların birçoğu başlangıçta kripto para birimini göz ardı ederken, şimdi geleneksel yatırımcıları kripto alanına getirmek için tasarlanmış yatırım ürünlerini entegre etmeye odaklanıyorlar.

Goldman Sachs, bu ayın başlarında, Ethereum’un “en yüksek gerçek kullanım potansiyeline” sahip olduğu için Bitcoin’i en önemli kripto olarak geçebileceğini belirtmişti. Kripto ekosisteminin bu görüşü, yatırım bankası tarafından DeFi ve Blockchain tabanlı şirketleri takip etmeye odaklanan ETF başvurusunu körüklemiş olabilir.

Banka tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, yüksek servete sahip ailelerin çeşitli faktörler nedeniyle bir yatırım aracı olarak kripto paralara  yöneldiği sonucuna vardı. Bunlar arasında “daha ​​yüksek enflasyon, uzun süreli düşük oranlar ve benzeri görülmemiş bir küresel parasal ve mali teşvik yılının ardından diğer makroekonomik gelişmeler” yer alıyor. Anket, düzenlenmiş kaynaklardan gelen kripto para birimi yatırım ürünleri bekleyen gerçek bir kitlenin olduğunu gözler önüne seriyor.

news.bitcoin


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin bir boğa koşusunda mı? Yükseliş devam edebilir mi? Analist görüşü ve teknik görünüm

Bitcoin bir boğa koşusunda mı? Yükseliş devam edebilir mi? Analist görüşü ve teknik görünüm

Atık kömürle Bitcoin madenciliği yapan şirket Nasdaq'ta listelenmek için başvuru yaptı!

Atık kömürle Bitcoin madenciliği yapan şirket Nasdaq’ta listelenmek için başvuru yaptı!