in ,

Dünyaca ünlü analistten halving öncesi için çarpıcı Bitcoin tahmini!

Dünyaca ünlü analistten halving öncesi için çarpıcı Bitcoin tahmini!
Dünyaca ünlü analistten halving öncesi için çarpıcı Bitcoin tahmini!

Birçok analist, yarılanma gerçekleşmeden önce bitcoin fiyatının potansiyel olarak 10.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Bu durumun gerçekleşmesi için kripto para biriminin 9 gün içerisinde %12 yükselmesi gerekiyor. BTC’nin tarihi göz önüne alındığında bu pek de zor bir ihtimal değil.

Son birkaç ayda Bitcoin cephesinde neler yaşandı?

Bitcoin en son 10.000 doları gördüğünde takvimler Şubat 2020’yi gösteriyordu. Birkaç hafta boyunca bu seviyede kalan kripto para, daha sonra koronavirüs pandemisinin patlak vermesiyle dik bir düşüşe geçti. 12 Mart tarihinde 3.500 dolar seviyesine inen BTC bir ay içerisinde değerinin %70’ini kaybetmişti.


Kara Perşembe adıyla kripto paralar tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Mart tarihinden sonra işler tersine döndü. %150 artan BTC 9.200 doları aşmayı başardı. Bu haberin yazıldığı esnada ise BTC fiyatı 8.837 dolar.

Simon Peters: “Halving öncesinde hedef 10 bin dolar.”

Kripto borsası e-Toro’nun analistlerinden Simon Peters, son röportajında Bitcoin’in önümüzdeki hafta fiyatına 1.000 dolardan fazla ekleyeceğinden emin olduğunu açıkladı:

Halving gerçekleşmeden önce Bitcoin fiyatının 10.000 doların üzerine çıkmasının muhtemel olduğunu düşünüyoruz. Halving’in her zaman fiyatı yükseltmesi muhtemel olsa da Bitcoin boğaları sabırsızlandı ve kendilerini halving’den önce konumlandırdılar.

“Halving’in ardından yeni rekoru görebiliriz.”

Önde gelen kripto para biriminin ne kadar yükselebileceği ile ilgili de görüşlerini paylaşan Peters, yeni rekor için son derece umutlu olduklarını belirtti.

BTC’nin ne kadar yükselebileceğine gelince, ABD ekonomisi için görünüm kötüleşirken dolar zayıflıyor ve enflasyon korkuları artıyor. Yatırımcılar geleneksel varlıklardan uzakta güvenli alanlar arıyorlar. Bu sebeple Bitcoin’in 19 bin doları aşabileceğine inanıyoruz.

livebitcoinnews

Meşhur analistten kritik uyarı: “Bitcoin 10.000 doları kıracak ama önce…”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016 ve 2020 Bitcoin halving arasında şaşırtan benzerlik: "Rekor geliyor" iddiası!

Halving sonrasında Bitcoin çökebilir mi? Uzmanlar yanıtladı

EOS'un mucidi Block.one dikkat çeken bir sosyal medya patenti aldı

EOS’un mucidi Block.one dikkat çeken bir sosyal medya patenti aldı