in ,

Dogecoin talebi Hindistan’ın en büyük kripto borsasını çökertti

Dogecoin ve Shiba Inu fiyat analizi: DOGE ve SHIB eski güzel günlere dönebilecek mi?
Dogecoin ve Shiba Inu fiyat analizi: DOGE ve SHIB eski güzel günlere dönebilecek mi?

Hint kripto borsası WazirX, Dogecoin için hızla artan talebi karşılamak için mücadele ediyor.

Artan hacimleri bir siber saldırı olarak yorumlayan borsanın sistemi, bazı kullanıcıların erişimini engelledi.


Dogecoin geçen yıl %24.610 artarak, 6 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.65 $ ‘a ulaştı.

Hindistan’ın ticaret hacmine göre en büyük kripto borsası olan WazirX, Dogecoin için hızla artan talebi karşılamak için mücadele ediyor

Global DOGE ticaret hacmi 3 ile 5 Mayıs arasında üçe katlanarak 42 milyar doların üzerine çıktı. WazirX’in Kurucusu ve CEO’su Nischal Shetty’ye göre, bu, artan hacimler yanlışlıkla bir siber saldırı olarak algılandığı için borsanın sistemlerinin çökmesine neden oldu;

“4 Mayıs’ta, sistemlerimizden biri – yüksek trafiği tespit ettiğinde – yanlış bir şekilde olumsuz trafik olarak işaretledi ve istekleri engellemeye başladı” dedi. Fakat bu hareket “Olumlu bir trafikti ve bu hata, kullanıcılarımızın uygulamaya ara sıra erişim kesintilerine uğramalarına neden oldu.”

WazirX’in sorunları

Shetty, Dogecoin dalgalanmasının “Robinhood gibi neredeyse on yıllık bir şirketin batmasına neden olduğunu” bile belirtti. Şirketinin sadece üç yaşında olduğunu, ancak Hindistan’daki başka hiçbir kripto borsasının bu kadar trafik görmediğini de sözlerine ekledi.

Ocak ayından bu yana şirket %300’ün üzerinde büyüdü. Shetty, “İşlem hacimleri, aktif kullanıcılar ve WazirX’teki trafik açısından her zaman en yüksek seviyeye ulaşan hareket görüyoruz” dedi. Bununla birlikte, şirket büyüdükçe, WazirX artan talebi karşılamakta zorlanmakta. Dogecoin bir yana, bu borsada ilk kez sorunlar yaşanmıyor.

Telegram ve Reddit’teki kripto kullanıcı sohbet gruplarında birçok şikayet ortaya çıktı. Yaygın şikayetler arasında, OTP kimlik doğrulamasına ilişkin güvenlik sorunları ve müşteri desteği eksikliği yer aldı. Bunlar, daha yüksek işlem hacimleriyle mücadele eden sunucuların en yaygın sorunlarının başında geliyor.

Örneğin, 4 Nisan’da işlem hacmi 270 milyon doları aştığında WazirX’te bir kesinti meydana geldi. Bu sorunlar çözülmeden önce takas bir günden fazla sürdü. Kullanıcılar, Mayıs ayı başlarında başka bir kesinti yaşandığında mevduatın takılmasından şikayet ettiler. Shetty, o gün bir ödeme ortağıyla sorunları olduğunu iddia etti.

Bu, başka bir potansiyel zayıf noktayı vurgulamaktadır. Hindistan’daki yasal belirsizlik, ödeme işlemcilerini ve bankaları kripto para birimi borsalarına girme konusunda daha tereddütlü hale getirdi. Onlara bağımlılık arttıkça, para çekme konusunda belirsizlikler daha da arttı ve kripto cüzdanlarından para yatırma sayısı arttı.

Dogecoin yükseliyor

Bu arada Dogecoin destanı devam ediyor. CoinGecko’ya göre geçtiğimiz yıl DOGE’nin fiyatı %24.610 arttı. Ancak bu yılın Ocak ayı kadar yakın bir tarihte, Dogecoin bir Penny’den çok az bir fiyatla işlem görüyordu. Şubat ayında fiyat önemli ölçüde 0,05 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, Nisan ayında Dogecoin gerçekten yükseldi ve geri çekilmeden önce değeri sekiz kat artarak 0,40 dolara yükseldi.

Bu noktada, yenilenmiş bir boğa koşusunu tetiklemek için sadık hayranlar Mark Cuban ve Elon Musk’un referanslarını aldı. Dogecoin şu ana kadar 6 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.65 $ ‘a ulaştı, ancak 0.60 $’a geri çekildiği görülüyor.

Beincrypto

Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazakistan Merkez Bankası dijital para birimi için bu hamleyi yapıyor

Kazakistan, Merkez Bankası Dijital Para birimi için bu hamleyi yapıyor

Ethereum, kısa vadede 3200 - 3500 dolar arasını geri alabilir

Open Ocean Protocol popüler altcoin’i entegre ediyor