in , ,

Dogecoin fiyat analizi – Satın almadan önce takip edilmesi gerekenler

Dogecoin fiyat analizi – Satın almadan önce takip edilmesi gerekenler
Dogecoin fiyat analizi – Satın almadan önce takip edilmesi gerekenler

Kripto Para Haber – Kripto para yatırımcılarının büyük ilgi ile takip ettiği ve şaka amaçlı üretilen kripto para birimi olan Dogecoin’in değeri geçtiğimiz son 2 haftadır sabit. Bu yazıda, yatırımcılar için yeniden satın almadan önce nelerin takip edilmesi gerektiği ve güncel fiyat analizinin ne olduğundan bahsedilecektir.

Dogecoin fiyatı, bu haziran ayında daha önce işlem gördüğü seviyelere canlanma konusunda büyük bir mücadele gösterdi. Bitcoin ve Ethereum, diğer birçok kripto para birimi ile birlikte birçok düşüş trendini ve önemli direnç seviyelerini başarıyla kırdı.


Fakat ne yazık ki Dogecoin yatırımcıları için fiyat oldukça stabil bir çizgide ilerliyor. Dogecoin’in değeri önceki seviyelere geri dönmek için çok ihtiyaç duyulan boğa gücünden oldukça yoksun. Diğer birçok büyük para biriminde görülen ortalama %50’ye kıyasla, en düşük seviyesinden bu yana yalnızca %22 civarında canlandı.

Bunlara göre, grafiği incelediğimizde Dogecoin’nin son 16 günde nasıl yükselen bir kanal oluşturduğunu görebiliriz. Bu yazı yazıldığı sırada, DOGE fiyatı bu kanalın alt eğiliminin altına inmekten çok az uzakta.

“Eğer bu ihtimal gerçekleşirse, Dogecoin fiyatının bir sonraki desteği olan 0,186 dolara düşmesini bekleyebiliriz. Bu, bir tür sıçrama sağlaması gereken büyük bir destek bölgesidir. Ancak ayıların kontrolü sürdürmesi durumunda, fiyatın bir sonraki büyük desteğe yani 0,166 dolara düşmesini bekleyebiliriz.”

Dogecoin 4 saatlik grafik yorumu:

Açık mavi ile gösterilen 200 MA, yaklaşık 80 gün boyunca bir direnç işareti olarak hareket etti. Bu, DOGE fiyatının netleşmesi için çok önemli bir işaret. Çünkü aylardır ilk kez bir boğa eğiliminin yerinde olduğunu teyit edecek.

Bu MA ile birlikte, bir aydan fazla bir süredir fiyatı düşük tutan orta vadeli bir trend çizgisi yatıyor. Bu iki işareti kırmak, muhtemelen Dogecoin’in fiyatını 0,20 doların ortasına kadar gönderecektir.

RSI: RSI’ya baktığımızda, gücün 3 haftalık bir yükseliş trendini kırdığını görebiliriz. Bu, daha fazla kısa vadeli aşağı yönlü çağrıda bulunabilecek bir düşüş senaryosu.

MACD: MACD de 0 değerinin altına, yani düşüş bölgesine girdi.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AABB Gold Token nedir? AABBG nasıl satın alınır?

AABB Gold Token nedir? AABBG nasıl satın alınır?

Yüzde 100 altın destekli kripto sektöre neler katacak?

Kripto ticaretinde bir devrim: Yüzde 100 altın destekli kripto sektöre neler katacak?