in , ,

DOGE Fiyat Analizi – Alım fırsatı için dip noktada mı?

Kripto Para Haber – Bu yazımızda Dogecoin’in(DOGE) güncel durumu ve nasıl bir yol izleyebileceği hakkında genel bilgi vereceğiz. Güncel olarak 0.16 dolar civarından işlem görüyor. Aşağıda da özet niteliğinde maddelere göz atabilirsiniz:

  • Dogecoin son zamanlarda yoğun satışlar yaşıyor.
  • Düşüş pazartesi günü genel piyasa düşüşü ile hızlandı.
  • Mevcut destek seviyesinin altına inerse düşüş hızlanabilir.

Dogecoin (DOGE/USD) fiyatı, genel kripto piyasasının çöküntüde olduğu için art arda üçüncü kez düştü. DOGE, 22 Haziran’dan bu yana en düşük seviye olan 0.1650 dolara geriledi. 21 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip ve bu onu dünyanın sekizinci en büyük kripto para birimi haline getirdi.


DOGE satışları hızlanarak sürüyor

Bir şaka olarak ortaya çıkan kripto para birimi DOGE, son zamanlarda yoğun baskı altında. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7395 dolara yükselmesinden aylar sonra, %77’den fazla geriledi.

Bu düşüş, kripto para birimlerinin genel satış dönemi ile aynı zamana denk geldi ve daha fazla gerilemesine sebep oldu. Örneğin CoinMarketCap tarafından izlenen tüm kripto paraların toplam piyasa değerinin 2 trilyon dolardan 1,18 trilyon dolar civarına düştüğü gözlemleniyor.

DOGE, kripto para birimlerine olan talebin azalmasından bu yana düşük hacimler ile yoğun mücadele etti. Son birkaç ayda, Robinhood gibi önemli borsalarda ve aracı kurumlarda işlem gören tüm kripto para birimlerinde toplam hacmi %50’den fazla düştü.

Bu piyasada yaşanan genel satış baskısının temel sebebi çoğunlukla dünya çapında artarak devam eden Covid vakasına ilişkin genel korkudan kaynaklanmaktadır.

DOGE Fiyat Analizi

Dogecoin fiyatının son zamanlarda dik bir düşüş yaşadığını görüyoruz. Bunun sonucunda 200 günlük ve 50 günlük grafiklerde hareketli ortalamaların (MA) altına geriledi. Güncel olarak güçlü bir destek seviyesi olan 0.166 dolardan işlem görüyor.

0,16 doların altına düştüğü taktirde ikinci kilit destek seviyesi 0,10 dolarda bulunmaktadır. Eğer bu seviyeye gerilediği taktirde güçlü yatırımlar gelebilme ihtimali bulunmaktadır.

invezz


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cardano fiyat analizi: ADA için bir yükseliş bekleniyor mu?

ADA Fiyat Analizi – Sert düşüş ne kadar daha devam edecek?

Kripto para piyasasında düşüşler devam ediyor: Bitcoin 30.000 doların altında

Kripto para piyasasında düşüşler devam ediyor: Bitcoin 30.000 doların altında