in

Dikkat: İki gösterge Bitcoin için sıradaki hamlenin düşüş olabileceğini gösteriyor

Dikkat: İki gösterge Bitcoin için sıradaki hamlenin düşüş olabileceğini gösteriyor
Dikkat: İki gösterge Bitcoin için sıradaki hamlenin düşüş olabileceğini gösteriyor

Kripto Para Haber – Bitcoin, 30 Kasım 2020 itibarıyla 19.865 dolarla yeni bir ATH’ye ulaştı, ancak henüz 20.000 doları kıramadı. 2017’de görülen zirve tam 1080 gün sonra artık yerini yeni bir zirveye bırakmış oldu.

Uzun vadede Bitcoin şüpheye yer bırakmayacak şekilde yükseliş gösteriyor. Ancak kısa dönemli analiz de çok önemli. BTC’nin sıradaki hamlesinin düşüş olabileceğini ortaya koyan iki işaret var.


1- Borsalara Bitcoin balinası girişi


Bu metrik, balinaların borsalara girişlerinin durmadığını gösteriyor. BTC’leri borsalara yatıran balinalar, kâr etmeyi planlıyor. Kâr almak, satmak zorunda oldukları anlamına geliyor ve bu da fiyatın düşmesi anlamına geliyor.

Kâr alma süresinin doyduğunu gösteren diğer benzer istatistikler, SOPR’ye benzer bir ölçüt olan kâr arzını içeriyor. Bu metrik, arzın %100’ünün kârda olduğunu gösteriyor, bu da yeni ATH’nin dün kırıldığı düşünüldüğünde açıkça görülüyor.

2- Bitcoin balina çıkışı

Bu metrik, balinaların BTC varlıklarını borsalardan çekmediğini gösteriyor ki bu da kısa vadeli bir düşüş olabileceği anlamına geliyor.

Öyleyse pozisyonumuz short mu yoksa long mu olmalı?

Analistlere göre hiçbiri. Bitcoin şu anda kâr elde etmek için en iyi yer olmayabilir, bu da burada satın almanın riskli bir bahis olabileceğini ortaya koyuyor.

Balinalar, uzun süre ellerinde tutmayı planladıklarında borsalardan Bitcoin çekerler. Balinalar daha fazla biriktirebileceklerini hissederlerse, geri çekilme sırasında daha fazla biriktirmek için kolayca düşük fiyattan alıp yüksek fiyattan satabilirler.

Dahası, harcanmamış Bitcoin’in saatlik haritası, kasım ayının başından bu yana büyük bir birikim gösteriyor. Bu nedenle 20.700 dolara ve hatta 22.000 dolara kadar çıkabilen yeni ATH’lerde kâr elde etmek mantıklı olabilir. Ancak geri çekilme 16.100 ila 15.800 dolar arasında değişebilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin'in yeni rekoru Wall Street için ne ifade ediyor?

Bitcoin’in yeni rekoru Wall Street için ne ifade ediyor?

Ethereum pazarında bir rekor daha kırılıyor

Ethereum 2.0 ile birlikte ETH dalgalanmaya başladı: 1 Aralık fiyat analizi