in ,

Dikkat: Bu stablecoin metriği Bitcoin için yeni bir düzeltmeye işaret ediyor!

Dikkat: Bu stablecoin metriği Bitcoin için yeni bir düzeltmeye işaret ediyor!
Dikkat: Bu stablecoin metriği Bitcoin için yeni bir düzeltmeye işaret ediyor!

Kripto Para Haber – Bitcoin ve piyasadaki çoğu altcoin yükselirken “Stablecoin Oranı” satış tarafı baskısının yükselişini vurgulamayı sürdürüyor. Yazma sırasında 18.649 dolardan işlem gören Bitcoin 24 saatten fazla bir süredir 18.000 doların üzerinde kalmayı başardı. Spot borsalardaki rezervler de düşüyor ve borsalardaki ticaret hacmi önemli ölçüde arttı. Neredeyse bir gecede 339 milyar dolardan 354 milyar dolara yükselen piyasa değeri ile, stabilcoinler fiyat rallisinde önemli bir rol oynadı.

Ekim 2020’de DeFi projelerinin güç kaybetmesiyle stablecoinler sessizce piyasa değerlerine günde 100 milyon dolar ekliyordu. Ancak çoğu zaman olduğu gibi bu büyük ölçüde fark edilmedi.


Stablecoin Oranı, büyük ölçüde Bitcoin ve stablecoin rezervlerine bağlı ve her iki değer de önemli ölçüde düştüğü için, çok fazla satış tarafı baskısı olduğunu söyleyebiliriz. CryptoQuant tarafından yayımlanan bir tweet’e göre Stablecoin Oran tablosu bireyler ve kurumlar için bir satın alma fırsatı sunuyor.

Oran yükselirse, Bitcoin’in fiyatında gerekli bir düzeltmeye işaret ediyor. Burada bilinmesi gereken, bu oran Tether’i ve piyasanın en iyi stabilcoinlerinin piyasa değerini hesaba kattığı için yararlı bir gösterge.

Dolar değer kaybediyor

Tether yakın zamanda XRP’nin piyasa değerini aştıktan sonra CoinMarketCap’in listelerinde 3. sırada yer almaya başlamıştı. Stablecoin hakimiyeti de %4,58’e kadar çıktı ve aynı durum mevcut Bitcoin ve altcoin rallilerini destekliyor. Ve Bitcoin’in fiyat rallisinin bir sonucu olarak borsalarda oluşan yeni talep Stablecoin Arzı tarafından karşılanırken, çoğunlukla Bitcoin, stabilcoinlerden daha iyi bir yatırım olmaya devam ediyor.

İstikrarlı paralarla fon transferi yapmak veya piyasaya geçiş yapmak sorun teşkil etmiyor. Sorun şu ki, bu tür sabit paraların altında yatan fiat para birimi olan dolar; enflasyon, artan para arzı ve negatif faiz oranları nedeniyle zamanla değer kaybediyor.

Bitcoin düzeltmeye maruz kalabilir

Yukarıda belirtilen faktörler, büyük olasılıkla fiat para biriminin değerini ve dolayısıyla stabilcoinin değerini de zaman içinde bozuyor. Değer kazanması pek olası görünmüyor ve Tether gibi stabilcoinlerde elde edilen kazançlar zamanla devalüasyona uğrayabilir.

Bununla birlikte istikrarlı para rezervlerinin artması, her iki yönden de satış tarafı baskısında bir artış talep eden artan talebi ve sermaye girişini vurguluyor. Basitçe söylemek gerekirse, Stablecoin Oranına bağlı olarak, Bitcoin’in yakında bir düzeltme yapması gerekebilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

G20 Zirvesi'nde Çin Başbakanı'ndan önemli dijital para açıklamaları geldi

G20 Zirvesi’nde Çin Başbakanı’ndan önemli dijital para açıklamaları geldi

“Bu kripto para Bitcoin’i geçecek, gerçek dijital altın olacak!” Analist açıkladı

“Bu kripto para Bitcoin’i geçecek, gerçek dijital altın olacak!” Analist açıkladı