in

Dijital dolar projesi, ABD CBDC için pilot projeleri hazırlıyor

Dijital Dolar Projesi, ABD CBDC için pilot projeleri hazırlıyor
Dijital Dolar Projesi, ABD CBDC için pilot projeleri hazırlıyor

Dijital Dolar Projesi, olası bir ABD merkez bankası dijital para birimi için farklı tasarımları ve kullanımları araştırdığı için önümüzdeki yıl beş pilot program başlatacak.

Dijital Dolar Projesi, bir CBDC hakkında araştırma ve kamuoyu tartışmasını teşvik etmek için kar amacı gütmeyen bir kuruluş kuran eski CFTC başkanı Chris Giancarlo, eski CFTC baş inovasyon sorumlusu Daniel Gorfine ve Pure Storage CEO’su Charles Giancarlo’nun buluşudur.


Ortağı Accenture’un finansmanın ilk aşamasını sağladığı pilotlar, teknik ve işlevsel gereksinimleri araştıracak, analiz edecek ve tanımlayacak; faydaları ve önemli zorlukları değerlendirmek; test uygulamaları ve yaklaşımları ve hem perakende hem de toptan ticari kullanım için potansiyel kullanım durumlarını göz önünde bulunduruyorlar.

Giancarlo şöyle diyor:

 ABD’nin merkez bankası dijital para biriminde ilk sırada olması gerekmiyor, ancak paranın dijital geleceği için standartları belirlemede lider olması gerekiyor, bu nedenle Accenture ve diğer ortaklarla pilot test işbirliğimiz çok kritik ilerliyor. Bir CBDC’nin karmaşık sorunlarını nasıl dengeleyeceğimizi ve gizlilik hakları, finansal katılım ve hukukun üstünlüğü gibi temel toplumsal değerleri nasıl dahil edeceğimizi daha iyi anlamamız gerekiyor.

Proje, akademik çalışmalarda kullanılmak üzere pilotların sonuçlarını ve görüşlerini ve ayrıca Kongre tarafından politika değerlendirmesini yayınlayacağını söylüyor.

finextra


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlü analist Ethereum hakkında düşüncelerini açıkladı

Almanya’da yeni bir Ethereum ETF listelendi

En genç kripto para milyarderinden Hindistan'a 1 milyar dolarlık bağış

Vitalik Buterin, Ethereum’un yükselmesinin ardından en yeni milyarder oldu