in ,

Dev oyun şirketinden 100 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı geldi!

Dev oyun şirketinden 100 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı geldi!
Dev oyun şirketinden 100 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı geldi!

Kripto Para Haber – Koreli-Japon bir video oyunu şirketi olan Nexon, tüm nakit rezervinin yaklaşık %2’si ile yaklaşık 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldıklarını açıkladı.

Haber, 28 Nisan 2021’de Tokyo’daki ofislerinden geldi ve kripto para dünyasına yapılan bu devasa yatırımın bazı ayrıntılarını açıkladı. Bir Bitcoin’in değerinin yaklaşık 58.000 dolar olduğu bir zamanda bu satın alımları gerçekleştiren Nexon, 1.717 Bitcoin biriktirmeyi başardı.


CEO Owen Mahoney, bir basın bülteninde bu kararı ayrıntılı bir şekilde açıkladı ve şöyle konuştu:

“Bitcoin satın alımımız, hissedar değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için disiplinli bir stratejiyi yansıtıyor. Mevcut ekonomik ortamda, Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakitimizin değerini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sağlayacağına inanıyoruz.”

En çok abonelik tabanlı çevrim içi RPG “Maple Story” ile tanınan Nexon, yalnızca farklı fikri mülkiyetlerin geliştirilmesinde değil, aynı zamanda çeşitli dijital dünyadaki kullanıcıların uzun vadeli yönetiminde de yer alıyor. Şirket, 2020 yılında Nikkei 225’e eklendi ve resmi olarak Japonya’nın en değerli şirketlerinden biri haline geldi. Tesla’nın Bitcoin’e yatırdığı 1,5 milyar dolara kıyasla bu 100 milyon dolarlık meblağ biraz önemsiz görünse de, şimdiden yatırım dünyası tarafından büyük bir ilgi topladı.

Mahoney ayrıca, şirketin resmi basın bülteninin dışında, hareketle ilgili görüşlerine daha fazla kişisel fikir veren bir Medium yazısı yayımladı.

“Dünya çapında sadece bir avuç halka açık şirket Bitcoin’e sahip.”

Mahoney, yazısına şirketteki yatırımcılar ve çeşitli sermaye biçimleri arasındaki ilişkinin doğası ve bunların nasıl hissedar gelirlerine ve şirket büyümesine yol açabileceği hakkında bazı temel bilgileri ele alarak başladı. Nexon’un “çok az maddi varlığa sahip olduğunu” iddia eden CEO, bu varlıklarının önemli kısmının artık BTC’de olduğunu söyledi.

Yazısını oldukça içten bir şekilde kaleme alan Mahoney, bu likit sermayeye geleneksel olarak yeniden yatırım yapmanın, daha fazla kâr elde etmenin olası yollarının çoğunun COVID-19 salgınının ile “eskimiş” olduğunu belirtti. ABD finans kurumları tarafından tarihi diplerde belirlenen faiz oranlarıyla, tahvillerin bile “ödülsüz risk” haline geldiğini iddia etti.

Bocalayan kurumların bazılarının aksine Mahoney, Bitcoin tarafından sağlanan birçok çekici fırsata dikkat çekti. Mahoney; likiditesi, teknolojik yenilikleri ve kendini adamış kullanıcı ağı, satın alma gücü ve her şeyden önemlisi, kalıcı bir değer deposu olarak görülme eğiliminin artması gibi faktörleri öne sürdü.

nasdaq


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Litecoin fiyat analizi: LTC fiyatı yükselecek mi? Teknik görünüm

Litecoin fiyat analizi: LTC fiyatı yükselecek mi? Teknik görünüm

Bitcoin SV (BSV) ve Chainlink (LINK) fiyat analizi: Sıradaki yön, önemli seviyeler

Bitcoin SV (BSV) ve Chainlink (LINK) fiyat analizi: Sıradaki yön, önemli seviyeler