in ,

SUSHI incelemesi ve detaylı analiz: DeFi piyasasının aykırı üyesi

DeFi piyasasının aykırı üyesi: SUSHI incelemesi, detaylı analiz ve teknik görünüm
DeFi piyasasının aykırı üyesi: SUSHI incelemesi, detaylı analiz ve teknik görünüm

Kripto Para Haber – DeFi piyasası, son zamanlarda büyük düzeltmelere karşı direnç göstermeyi bildi. Geçen hafta boyunca DeFi tokenleri güzel yükselişler gördü ve Temmuz başındaki seviyelerine dönmeyi başardı. Ancak piyasanın en önde gelen DeFi tokenlerinden biri olan SUSHI, son zamanlarda “kaygan bir zeminde”. Çoğu token yeşil bir hafta geçirirken, SUSHI fiyatı aynı zaman diliminde %2,5 düştü. Ancak nedenleri konuşmadan önce birkaç temel ölçümün durumunu analiz edelim ve SUSHI incelemesi yapalım.

SUSHI incelemesi

Kullanıcılar bakımından SUSHI, DeFi tokenlerin gerisinde kaldı

Kullanıcı girişi açısından proje, diğer DeFi muadillerinin oldukça gerisinde. Ortalama olarak, günlük olarak 1800’e yakın yeni kullanıcı protokole dahil oluyor. Bahsedilen metrik geçen yıl Eylül ayından bu yana bir artışa tanık oldu. Ancak aylık sayı biraz farklı bir hikaye anlatıyor.


1800 günlük kullanıcı, yaklaşık 54.000 aylık kullanıcı anlamına geliyor. Ancak aşağıdaki grafikte kanıtlandığı gibi, aylık kullanıcılar 42.000’de kaldı. Bunun anlamı, çok değişken kullanıcı alışkanlıkları olması. Son birkaç aydır (hem eski hem de yeni) kullanıcı sayısı düşüyor.

Dahası, ne zaman yeni kullanıcılar ağa katılsa, SUSHI’nin fiyatı yükseliyor. Şu anda aktif adreslerin sayısı gerçekten artmadığı için SUSHI’nin fiyatı da düşüyor.

SUSHI incelemesi: Yeni kullanıcı sayısı aylık/yıllık
SUSHI incelemesi: Yeni kullanıcı sayısı aylık/yıllık

Ek olarak, protokol mevcut kullanıcılarını daha uzun süre elinde tutamadı. Yeni adreslerin sayısındaki makro düzeydeki artış iyi görünüyor, ancak kullanıcıları elde tutamama, uzun vadede bir engel olarak karşımıza çıkabilir.

Borsa hacmi

Borsalardaki SUSHI miktarı bu yılın başından beri %23 arttı. Bu da nihayetinde, HODLer’ların kripto paralarını sattığı anlamına geliyor. Bu da hoş bir işaret değil.

Bu aşamada, SUSHI tokenlerinin hak kazanma dönemlerinde likidite sağlayıcılarına verildiği unutulmamalı. Ancak, bu yılın Nisan ayının başlarında, hak kazanma programı değiştirildi. Tüm borsalar, bu aşamanın başlangıcından bu yana bakiyelerinde yoğun bir artışa tanık oldu. Yakın tarihli bir Glassnode raporu şunu vurguladı:

“SUSHI ödüllerinin yüksek yüzdesi zaman içinde borsalara gönderilmeye devam ediyor ve potansiyel olarak Ekim ayına kadar token üzerindeki satış tarafı baskısını artırıyor.”

SUSHI’nin toplam dolaşımdaki arzının kabaca %40’ı, SUSHI ve HODLers’ın stake ödüllerinden kazanç sağlaması nedeniyle stake edildi. Bu veri tokenin benimsenmesi hakkında da çok şey anlatıyor. Kalan arz ya cüzdanlarda (%37) ya da merkezi borsalarda (%23) tutuluyor.

SUSHI incelemesi: Borsalardaki hacim
SUSHI incelemesi: Borsalardaki hacim

SUSHI incelemesi: Olumlu çıkarımlar

SUSHI’nin likiditesi geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürülmesinden bu yana güçlü kaldı. Glassnode’un raporu ayrıca, Ethereum veya Polygon’daki her 1 dolarlık likidite için, SUSHI’nin ilgili zincirlerde 2 dolarlık ticaret hacmine tanık olduğunu vurguladı. Ek olarak, SushiSwap’ın yıllık büyümesi ve ürün ivmesi de güçlü olmaya devam ediyor.

SUSHI’nin risk iştahı toplumdaki insanlar tarafından iyi biliniyor. Protokolün ekosistem merkezli gelişmeleri, tokeni durgun aşamadan çıkarma potansiyeli taşıyor. SUSHI geçen yıl DeFi alanına girdiğinde, insanlar tokenin pek de güçlenmesini beklemiyordu. Ancak bu SUSHI incelemesi yazımızda da ifade ettiğimiz gibi SUSHI ilerlemeyi başardı.

Bu arada Ağustos ayında yükselmesi beklenen 5 altcoin haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağustos ayında yükselmesi beklenen 5 altcoin

Ağustos ayında yükselmesi beklenen 5 altcoin

Ethereum (ETH) 3.200 doların üzerinde kalırken Ether madenci bakiyeleri 3 yılın en yükseğinde

Ethereum fiyat değerlendirmesi – Yakın zamanda 3.000 dolar olacak mı?