in

Defi hack uyarısı: NowSwap, siber saldırıda 1 milyon dolar kaybetti!

Defi hack uyarısı: NowSwap, siber saldırıda 1 milyon dolar kaybetti!
Defi hack uyarısı: NowSwap, siber saldırıda 1 milyon dolar kaybetti!

Kripto Para Haber – Analitik araştırma grubu PeckShield tarafından yapılan açıklamaya göre, NowSwap saldırıya uğradı ve 1 milyon USD’den fazla fon kaybetti.

Saldırganlar 535.000 USDT ve 158 WETH çaldığı biliniyor. USDT’ler, 1 inçlik dağıtılmış ağ hizmeti aracılığıyla ETH’ye dönüştürülür ve ayrıca Ethernet Square anonim ticaret platformu Tornado Cash’e aktarıldığı takip edildiği duyuruldu. Ayrıca hackerlar, protokole saldırmak için NowSwap’ın ikili sözleşmesinde geçersiz bir ‘K’ değeri kontrolü kullandığı biliniyor.


Defi hack geçmişi

Poly Network saldırısı

Zincirler arası Defi protokolü olan PolyNetwork, 610 milyon dolar değerindeki en büyük Defi saldırısına maruz kaldı. Protokol, 10 Ağustos’ta hacklendi ve bilgisayar korsanı savunma sistemini geçersiz kılmayı başardı.

Bilgisayar korsanı, çalınan fonları Ethereum, Binance ve Polygon’un üç farklı blok zinciri cüzdanına aktardı ve fonların çoğu USDC, USDT ve BUSD stabil coinlerine dönüştürüldü ancak saldırgan kısa süre sonra tüm parayı özel bir anahtar aracılığıyla iade etti.

Neko Network saldırısı

PolyNetwork hackinin ardından Neko Network de güçlü miktarda saldırıya uğradı ve 2 milyonun üzerinde Stablecoin kaybetti. Neko Network saldırganının adresi 2 milyon USDT, 390.000 BUSD ve 1 BTCB aldığı biliniyor.

Saldırganlar, çalınan sabit paraları BNB ile değiştirmek için Binance Akıllı Zincirinde PancakeSwap kullandı ancak Neko Network hackinde Defi protokolü hackerlardan sadece kısmi bir geri dönüş aldı.

DAO saldırısı

Bir kitle fonlaması platformu olan Dao Maker, geçen ay saldırıya uğradı ve daha sonra 2.261 ETH’ye dönüştürülen 7 milyon doların üzerinde USDC kaybetti. Bir tahmine göre, DAO Maker’daki 9.000 ila 10.000 USDC hesabı hack’ten etkilenmiş olabilir.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance ticaret hacimleri düzenleyici baskıya rağmen artış yaşıyor

Binance ticaret hacimleri düzenleyici baskıya rağmen artış yaşıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan Dijital Türk Lirası açıklaması!

Son Dakika: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından Dijital Türk Lirası açıklaması!