in , ,

DeFi çılgınılığının yeni adresi Ampleforth ve Aave

Ampleforth ve Aave
Ampleforth ve Aave pump yaptı

DeFi tokenlarında sürpriz pump’lar devam ediyor. Bugün Ampleforth (AMPL) ve Aave (LEND) tokenlarında dikkat çeken değer artışı yaşanıyor. DeFi çılgınlığının yeni aktörleri bu sefer Ampleforth ve Aave.


Ampleforth ve Aave yaklaşık %30 ve %20 değer kazandı

DeFi platformları çoğunlukla Ethereum blockchain’inde işlem gören dApps (blockchain tabanlı uygulama) olarak biliniyor. Bu platformların kendilerine ait tokenları sayesinde kripto para yatırımcıları aracıya ihtiyaç duymadan finansal işlemlerde bulunabiliyor. Örneğin kripto para satın alabiliyor, kripto varlıklarını borç vererek yüksek faiz getirisi elde edebiliyor ve para transferinde bulunabiliyor. Haziran ayına Compound isimli DeFi tokenı damgasını vurdu ve çok kısa sürede 4-5 kat değerini arttırdı.

Bugün kripto para piyasalarında en çok değer kazanan kripto para Ampleforth (AMPL). Ethereum blockchain’inde işlem gören AMPL token 22 Haziran’da 1 dolardan işlem görüyordu. Yazının kaleme alındığı saatte ise 4 dolardan talep görüyor. 3 hafta gibi kısa sürede AMPL token yatırımcılarına 1:4 kazandırdı. Aşağıdaki grafikte AMPL token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

 

Bugün değer artışı ile dikkat çeken diğer token ise Aave (LEND). Aave de Ethereum blockchain’inde işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte LEND token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Temmuz ayına 13 cent civarında giren LEND token, yazının kaleme alındığı saatte 25 cent’ten alıcı buluyor.

DeFİ platformlarında depozito edilen toplam kripto paranın değeri 2 milyar doları geçiyor.

Cryptopotato

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter hack saldırısını kim düzenledi ve çaldıkları Bitcoin'ler ile ne yaptılar?

İngiliz kripto para borsası hack saldırısına uğradı: Hasar büyük

devlet bilgilerini kripto para

Ukraynalı hacker, devlet bilgilerini kripto para ile satarken yakalandı!