in , , , ,

DBX ekosistemi herkesi dijital geleceğin altyapısını oluşturmaya davet ediyor

DBX ekosistemi herkesi dijital geleceğin altyapısını oluşturmaya davet ediyor
DBX ekosistemi herkesi dijital geleceğin altyapısını oluşturmaya davet ediyor

İşlem endeksleriyle kendi girişim projelerine odaklanan DBX ekibi, ekosistemi içinde çeşitlendirdiği varlıklarla dijital geleceğin ana unsurlarından biri olma vizyonuna sahip. Peki, DBX nedir? Ağ geliştiricileri DBX’i açık kaynaklı merkeziyetsiz Pow ve PoS blokzincir teknolojisine sahip ekosistem içinde dijital topluluklar için uygun altyapıyı oluşturan hızlı bir hizmet ağı olarak tanımlıyor.

Ayrıca ekibin ses getirecek önemli bir hedefi daha da var. 18 farklı şehirde kurumsal yatırımcıların kendi sektörlerinde kripto bankası ve yatırım fonlarıyla senkronize olacak kendi ATM ağını kurmak.


DBX tokeninin özellikleri

Ekip, DBX’i ayrı bir blokzincir olarak görmüyor. Bu alandaki Ethereum  (ETH), Cardano (ADA) ağı gibi en iyi blokzincir olma yarışında da değiller. DBX, TRX ve diğerleri aksine çeşitli algoritmalara entegre olma yeteneğine sahip dijital bir varlık. Tüm sistem, kullanıcıların anonimlik, işlem hızı ve kullanıcı ihtiyaçları arasında takas köprüleri kurarak rahatça işlem yapabilmeleri için tasarlanmış durumda.

Bu arada DBX şu özellikleriyle ön plana çıkıyor:

  • DBX ağında 10 saniyenin altında onaylanan işlemler
  • Düşük işlem maliyeti, bu özelliğiyle en iyi 10 kripto para arasında.
  • Zerocoin protokolü temelli yüzde 100 anonim işlemler.
  • Merkeziyetsiz PoS (Proof-of-Stake / hisse ispatı) ağıyla güvenliğin sağlanması.
  • Kendi dijital iş ekosistemine sahip olması.
  • token sahipleri için dağıtılan ödüller.

Ekip, dijital ortamda kendi girişim proje endeksleri için akıllı sözleşmeler geliştirmeyi planlıyor.

Ekosistemde kullanıcılar için yatırım erişilebilirliğinin konsolide edilmesi ve basitleştirilmesi amaçlanmış. Öyle ki bu sistemde erişilebilirlik açısından tüm varlık türleri eş değer hale getirilmek isteniyor. Yani, varlık = anonim kripto para = kripto para = token = hisse = emtia. Basitçe söylemek gerekirse, bir yatırımcı yatırım varlığını, bir hisseyi, DBX ATM’si ile dijital ekosisteminde bulunan herhangi bir ülkenin para birimine çevirebilecek.

DBX’in temel amacı, sistem içinde kendi dijital tokenlerini kullanarak dijital bir monopoly oyunu modeliyle dünya borsalarına entegre olmak.

DBX ekosisteminde geliştireceği projelerle iddialı geliyor

Proje, ekosistem içerisinde hayata geçireceği çeşitli uygulama ve projelerle yukarıda bahsedilen özellikleri, tabana yaymak istiyor. Bu projelerden öne çıkan ve direkt fayda sağlayacak olanları, Dijital yatırım fonu hizmetleri ve kripto bankacılık projesi. Bu ve diğer projelerin detaylarını projenin whitepaper’ından öğrenebilirsiniz.

Dijital yatırım fonunun amacı, sermayenin piyasalarda akıllıca yönetilmesinin yanı sıra kendi ekosisteminde vakfın oluşturulması yoluyla varlığın temelini güçlendirmek.

Kripto bankacılık projesi, ekosistem ve kripto para topluluğu kullanıcıları için sistem içinde ve ötesinde transfer imkanı sunan bir web ofisidir. 18 ayrı ülkenin başkentlerinde kurulması planlanan ATM’ler üzerinden kripto kart kullanımı ve sistemle çalışma imkanının sağlanmasıyla kripto bankacılığının temelleri atılmak isteniyor.

Referal Starfall DBX

Referal Starfall adıyla referans programı başlatan girişim, 11 Temmuz – 30 Ağustos tarihleri arasında referans sistemi aracılığıyla 300.000.000 DBX dağıtmayı planlıyor. Referans sisteminin detaylarını DBX resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca starfall airdrop bot telegram hesabıyla gelişmeleri güncel olarak takip edebilirsiniz.

DBX token ön satışları içinde tarihler belirlenmiş durumda. Buna göre;

İlk ön satış: 0,0214 dolar fiyatıyla 21 Temmuz 2021 – 30 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İkinci ön satış: 0,0321 dolar fiyatıyla 11 Ağustos 2021 – 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ön satışların ardından BitForex kripto borsasında IEO başlatılması planlanıyor. 1 Eylül – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan IEO’da satış fiyatı 0,0642 dolar belirlenmiş durumda.

Siz de blokzincir teknolojisine yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen benzersiz özellikleriyle gelecek vadeden DBX projesine yatırım yapmak için ön satışlara katılıp DBX tokenini indirimli fiyatlardan satın alabilirsiniz.

– DBX –

GitHub | Telegram | Facebook | Twitter | Reddit

___________________________

Kripto Para Haber, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Haber, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us

___________________________

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Grayscale'den dev banka ile kritik Bitcoin anlaşması! ETF yolunda önemli adım

Grayscale’den dev banka ile kritik Bitcoin anlaşması! ETF yolunda önemli adım

Güney Kore'den dikkat çeken kripto para düzenlemesi

Güney Kore’den dikkat çeken kripto para düzenlemesi