in ,

Cosmos fiyat analizi: ATOM yatırımcıların takip edeceği seviyeler

Cosmos fiyat analizi: ATOM yatırımcıların takip edeceği seviyeler
Cosmos fiyat analizi: ATOM yatırımcıların takip edeceği seviyeler

Kripto Para Haber – Cosmos, 7 Eylül tarihinden sonra yaşadığı ani çöküşün ardından bir miktar ivme kazandı. Cosmos 17 dolara ulaştıktan sonra, fiyatı sadece bir haftada %110 kâr topladı. Ralli, ara sıra bir sıçramadan ziyade düzeltmelerin de gerçekleşmesiyle sağlıklı bir yükseliş oldu.

Şimdi, ATOM’un ATH’sinden uzaklaşmasıyla, fiyatın daha yüksek bir dip oluşturması ve yukarı yönlü seyrine devam etmesi beklenebilir. Grafiğe göre, Fibonacci Uzantısı aracı ileriye dönük birkaç hedefi belirlemek için kullanılabilir. ATOM yazı yazılırken son 24 saat içerisinde %3 düşüşle 33,8 dolardan işlem görüyor.


ATOM 4 saatlik Grafik

ATOM üst eğimli trend çizgileri geçen haftaki fiyatını vurguluyor. ATOM, 27,5 dolar, 30,9 dolar ve 38 dolar seviyelerinde  ATH’de daha yüksek zirveler oluştu. Aksine dip seviyeler olan 24,5 dolar ve 27,7 dolardan çekildi. Fiyat rekor seviyeye ulaştıktan sonra, bir bekleme süresi ATOM’un %61.8 Fibonacci Uzantısı seviyesinin altına düşmesine olanak tanıdı.

Buradan, %38.2 Fibonacci seviyesinin üzerinde herhangi bir yerde oluşan daha yüksek bir düşüş ATOM’un yükseliş döngüsünü sürdürmesine izin vermesi beklenebilir. Böyle bir durumda sonraki hedefler %100, %138,2 ve %161,8 Fibonacci Uzantı seviyelerinde bulunuyor.

ATOM’un önceki düşük seviyesi olan 30,3 doların altında kapanırsa eğer bu görünüm geçersiz kalacak. Bu aynı zamanda bir miktar açığa satışlara neden olacak ve piyasayı daha keskin bir satışla karşı karşıya bırakacak.

ATOM’un göstergelerinde beliren birkaç düşüş sinyaline rağmen, her biri kilit alanların üzerinde kaldı. Örneğin, aşırı alım seviyelerinden düştükten sonra Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin üzerinde kaldı. Yükseliş trendinde, RSI genellikle 45 ile 50 arasında destek bulur. Benzer şekilde, MACD düşüş eğilimine rağmen hâlâ 5 günün en yüksek seviyesinde işlem görüyor.

Bu arada, Yönlü Hareket Endeksi’nin +DI’si -DI’ye biraz daha yaklaştı. Olumsuz geçiş ihtimali olsa da, alıcıların önümüzdeki seanslarda mücadele etmesi beklenebilir. ATOM daha yeni bir dip noktası yakalama sürecinde göründüğü için, yatırımcılar altcoini daha düşük seviyeden alma fırsatı yakalayacak. İdeal olarak, satın alma emirleri, destek işlevi gören %50 Fibonacci Uzantısına verilebilir. Bir sonraki aşamada fiyat %100 Fibonacci Uzantısı seviyesinin üzerine çıktığında, yatırımcılar %20’nin üzerinde kazanç elde edecek.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stellar, varlık yönetim şirketi Abra’ya 55 milyon dolarlık yatırım yaptı

Stellar, varlık yönetim şirketi Abra’ya 55 milyon dolarlık yatırım yaptı

Dogecoin rakibi Shiba Inu, Binance.US'ta işlem yapmaya başladı

Dogecoin rakibi Shiba Inu, Binance.US’ta işlem yapmaya başladı