in , ,

Coinbase’in Tezos ‘stake‘ işlemleri duyurusu XTZ’yi uçurdu

29 Nisan Tezos analizi: XTZ için sıradaki durak neresi?
29 Nisan Tezos analizi: XTZ için sıradaki durak neresi?

En popüler kripto paralardan biri olan Tezos, son 24 saat içinde yüzde 70’ten fazla yükseldi. Hareket, ABD’deki en büyük kripto para borsası Coinbase‘in Tezos’un platformlarında yatırım yapılmasına (staking)  izin vereceği ve kullanıcıların bu yolla kazanç sağlayabileceklerini açıklandıktan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Coinbase’de Tezos staking kazançları başlıyor

Coinbase’den yapılan resmi bir duyuruya göre, kullanıcılar platformlarında Tezos’a (XTZ)yatırım yapabilecek ve karşılığında kazanç elde edebilecekler.

Yatırımcılar bu işlemi kendi başlarına yapabildikleri için Tezos için staking,  yeni bir durum değil. Yine de Coinbase’in bloguna göre, Tezos staking güvenlik açısından “kafa karıştırıcı, karmaşık ve hatta riskli olabileceği, ancak Coinbase’in bunu sağladığı kazançlarla değiştireceğini ” söyledi.

ABD merkezli borsanın tahmini olarak yıllık % 5 civarında bir getiri sağlayacağı bildiriliyor. İlk elde tutma süresi 35-40 gün ve vade bitiminde temettüler, üç gün sonra hesaplara aktarılacak.

Temel olarak, staking, yatırımcıya, bir kripto ağına katılarak gelir elde etme şansı veriyor. Bu kazancı elde etmek için, varlığın belirli bir miktarının “kilitlenmesi” gerekir ve karşılığında, ödüller genellikle başlangıçta toplanan fon tedarikine bağlı olarak orantılı oranda dağıtılır. Örneğin Tezos ile hisse sahipleri, büyük protokol değişikliklerine ve diğer önemli gelişmelere oy verir ve karar verir.

İlginçtir ki, Binance’in yakın tarihli bir araştırması, şu anda 6 milyar doların üzerinde kripto biriktirildiğini gösteriyor.

Tezos fiyatı yüzde 70’in üzerinde arttı

Haberin ardından, XTZ fiyatının yüzde 70’in üzerinde önemli bir artışla tepki göstermesine şahit olduk. 0,90 dolardan 1,52 dolara fırlayan XTZ, ardından 1,2 dolar seviyelerine geriledi. Pazar değeri 800 milyon dolara yakın ve Coingecko’ya göre işlem hacmi üç kat arttı.

Büyük borsalardan gelen haberler bazen kripto para dünyasında her iki yönde bir fiyat hareketinin ana nedeni olabiliyor. Örneğin, Kraken son zamanlarda Siacoin’i listeledi ve fiyat % 25 arttı, ancak Bittrex ZClassic’i listelediğinde fiyatın % 66 düştüğünü gördük.

XTZ’in son 24 saat içindeki etkileyici kazanımlarının Coinbase’den duyuruya bağlı olduğunu varsaymak yanlış olmaz. Bununla birlikte, Tezos’un 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesinin 10 dolar olduğunu belirtmekte fayda var. Şimdi kripto para 1,20 dolarlık bir fiyatıyla, o zamandan bu yana neredeyse yüzde 90 daha ucuz.

cryptopotato


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
XRP fiyatı

7 Kasım XRP fiyat analizi: Swell konferansı gölgesinde XRP’de son durum

Kripto para türev piyasasında akılalmaz yükseliş!

Büyük cüzdanlar Bitcoin biriktirmeye devam ederken Ripple’da itibar kazanmaya devam ediyor