in ,

Coinbase artık Türkiye’de: Kripto para borsası enflasyona karşı korunmak isteyen yatırımcıların peşinde

Coinbase artık Türkiye’de : Kripto para borsası enflasyona karşı korunmak isteyen yatırımcıların peşinde
Coinbase artık Türkiye’de : Kripto para borsası enflasyona karşı korunmak isteyen yatırımcıların peşinde

Önde gelen kripto para birimi borsası Coinbase, geleneksel fiat rampalarının sayısını artırıyor. Enflasyona karşı değer ve riskten korunmak isteyen global yatırımcıları çekmek ve ayrıca fiyat dalgalanmalarını en aza indirerek kripto alım satımları yapmak için stablecoin USD Coin (USDC) kullanacak. Şirket USDC ticaretinin artık 85 ülkede Coinbase ve Coinbase Pro’da mevcut olduğunu söylüyor.

Yapılan duyuruya göre:

2020’de tüketici fiyatlarının %10-20 oranında artması beklenen Arjantin ve Özbekistan gibi ülkelerdeki yeni müşteriler için, USDC gibi sabit paralar enflasyona karşı korunma fırsatı sağlayabilir. Bu vizyonu, mümkün olduğu kadar genişletmeye kararlı olduğumuz geleneksel fiat rampalarının sayısını artırmadan tam olarak gerçekleştiremeyiz.

Coinbase Circle ile istikrarlı işbirliği yapıyor

USDC, Coinbase’in kripto hizmetleri şirketi Circle ile istikrarlı işbirliği yapması, dolar tarafından desteklenmeyen ve piyasa oynaklığına maruz kalan diğer kripto para birimlerinin aksine 1:1 ABD doları ile sabitlenmiştir.

Coinbase 50 yeni ülkeye kripto para birimleri arasında işlem ekliyor. Ek listeler, şirketin kriptosferi büyütme ve yalnızca bir yıl önce 32 ülkede bulunan ticaret platformunu genişletme stratejisinin bir parçası. Son genişleme, aşağıdaki ülkelerde yaşayan milyonlarca insana platform açılıyor:

 Angola, Ermenistan, Aruba, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Benin, Bermuda, Botsvana, Brezilya, İngiliz Virgin Adaları, Brunei, Kamerun, Cayman Adaları, Kosta Rika, Curaçao, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Gana, Guatemala, Honduras, Jamaika, Ürdün, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Kırgızistan, Makao, Maldivler, Mauritius, Moğolistan, Karadağ, Namibya, Nepal, Nikaragua, Umman, Panama, Paraguay, Ruanda, Sırbistan, Güney Afrika, Tayvan, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkiye, Uganda, Uruguay, Özbekistan ve Zambiya.

Coinbase ayrıca New York sakinleri için XRP ticareti başlattı.

Coinbase başlangıçta Şubat ayında CoinBase Pro ile XRP alım satımını gerçekleştirdi ve müşterilerin XRP’yi Bitcoin, ABD doları ve Euro ile satın almalarına ve ticaret yapmalarına olanak sağladı.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
kripto para

Kripto para piyasalarında güne başlarken: İlk 10 kripto paranın destek direnç seviyeleri

Satoshi Nakamoto Kadın Girişimcilerin de İlham Kaynağı