in

Coca-Cola tarafından çıkarılan NFT koleksiyonunda neler var?

Coca-Cola ilk NFT'sini çıkarıyor.
Coca-Cola ilk NFT'sini çıkarıyor.

Kripto Para Haber – Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Coca-Cola, Uluslararası Dostluk Günü anısına ilk NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu. Firma, tokenize edilmiş koleksiyonlarını açık artırmaya çıkarmak için OpenSea ile ortaklık kurduklarını açıkladı. Müzayede 30 Temmuz’da başlayacak ve dört gün boyunca devam edecek.

Coca-Cola, NFT koleksiyonu ile Özel Olimpiyatlar’ı destekliyor

Coca-Cola, müzayededen elde edilecek miktarın dünyanın en büyük zihinsel ve fiziksel engelli çocuk ve yetişkinler spor organizasyonu olan Special Olympics International’a bağışlanacağını da açıkladı. Özel Olimpiyatlar 50 yılı aşkın bir süredir Coca-Cola ile ortaklık içinde.


Coca-Cola’nın dostluk NFT’leri, avatar ve emojiler için özel 3D içerik yaratıcısı olan geliştirici Tafi ile ortaklaşa piyasaya sürülecek.

Coca-Cola ilk NFT'sini çıkarıyor.
Coca-Cola ilk NFT’sini çıkarıyor

Dostluk NFT’leri, dört seviyeli çok katmanlı bir token. Katmanlar, kendisi de bir NFT olan ilgili çizimlerle süslenmiş bir Dostluk kutusu içinde paketlenecek. Üst katman, yani dostluk kutusu, açıldığında Coca-Cola’nın 1956 retro otomatını da ortaya çıkaran ganimet kutusu olarak pazarlanacak.

Ayrıca koleksiyonda, Decentraland 3D sanal gerçeklik platformunda giyilmek üzere kilidi açılabilir bir versiyona yerleştirilmiş özel bir “Coca-Cola Giyilebilir Baloncuk Ceket” bulunuyor. Ceketin rengi, metalik kırmızı ve karamel kahve ile klasik Coca-Cola tonlarını andırıyor.

Coca-Cola’ya özel sesler de NFT’nin içinde olacak

Koleksiyon ayrıca Coca-Cola ASMR’leri içeren bir ses dosyası içeriyor. Şişeden buzlu bir bardağa dökülen kola sesinden, içeceğin fısıltısına ve ilk yudumların sesine, geniş bir yelpazede kulağa hoş gelen seslere yer verilecek.

Ve son olarak Coca-Cola’nın dijital dünya için 1940’lardan kalma ünlü dostluklardan ilham alan ticaret kartlarının tasarımıyla Dostluk Kartı katmanı ortaya çıkıyor. Kartlar “Dostluğun Sembolü” lakabını taşıyor.

Global Coca-Cola Ticari Marka Başkanı Selman Careaga şunları söyledi:

“Coca-Cola dünyanın ‘koleksiyona en uygun’ markalarından biri ve zengin mirasını onlarca yıldır basit sevinç anlarıyla tüketicilerle paylaştı. Yeni dostlukların kurulduğu meta dünya ile ilk NFT’lerimizi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Yeni dünyalarda, yeni yollarla ve uzun süredir devam eden arkadaşımız ve ortağımız Special Olympics International’ı destekliyoruz. Her NFT, Coca-Cola markasının özünü oluşturan unsurları kutlamak için yaratıldı ve sanal bir dünya için yeni ve heyecan verici şekillerde yeniden yorumlandı.”

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tron fiyat analizi: TRX kesin yükseliş için bu seviyeleri kırmak zorunda

Tron fiyat analizi: TRX kesin yükseliş için bu seviyeleri kırmak zorunda

XRP yükselişinde 61 milyon XRP büyük borsalar arasında transfer edildi

XRP yatırımcıları son gelişmeleri fiyatlıyor, Ripple tokeni yüzde 10’nun üzerinde yükseldi