in , , ,

CMT sertifikalı analist Bitcoin “ayı tuzağı” hakkında uyardı

CMT sertifikalı analist Bitcoin “ayı tuzağı” hakkında uyardı
CMT sertifikalı analist Bitcoin “ayı tuzağı” hakkında uyardı

Son Bitcoin boğa piyasası bugünlerde çok daha etkili isimleri kendine çekti. Guggenheim’ın CIO’su Scott Minerd düzenli olarak kripto hakkında spekülasyon yapıyor, Elon Musk çoğu konuşmanın ön saflarında yer alıyor ve birçok ülkenin Başkanları artık kripto para birimini yasal olarak görmek istiyor.

Teknik analiz konusunda en yetenekli isimlerden klasik eğitim almış Aksel Kibar’ın Bitcoin ile uğraşanlara bir uyarısı var: Olası ayı tuzağına düşmeyin. Yorum, tüm piyasanın izlediği ve keskin bir geri dönüşten önce yem olarak kullanılabilecek simetrik bir üçgene atıfta bulunuyor.


CMT analisti uyardı: “Simetrik üçgen düşüşü olan ayı tuzağına dikkat edin”

Teknik analiz özneldir, ancak Bitcoin’in spekülatif doğası nedeniyle çoğu varlıktan daha iyi yanıt verir. Göstergeler, aşırı hareketler nedeniyle her zaman beklendiği gibi çalışmaz, ancak grafik desenleri, Elliott Dalga Teorisi, Japon mum çubukları ve çalışmanın diğer biçimleri iyi çalışır.

Teknik analizde yetkin olan herkes Bitcoin hakkında iyi bir okuma yapabilir. Son zamanlarda, en iyilerinden bazıları son kripto düzeltmesini kırmaya başladı ve Aksel Kibar şimdi yükseliş beklentisi olan listeye katıldı.

Chartered Market Teknisyeni olan Kibar, klasik olarak en basit sinyaller üzerine eğitim almış bir isim. Simetrik üçgen çok açık bir şekilde klasik bir formasyon, ancak kopuşun tepeye bu kadar yakın olması, o öğretiye göre hareket etmeyeceğini gösteriyor.

Bunun yerine üçgen, destansı bir ayı tuzağında ayılar için yem olarak kullanılabilir.

 “Çok Güçlü” Bitcoin Yükseliş Trendi Bitti mi?

Bir Twitter dizisinde Kibar, tüccarların fiyat hareketinden neler bekleyebileceğini paylaşmaya devam ediyor. Bir yıllık hareketli ortalama, destek olarak mevcut seviyeyi koruduğu sürece, bir ters şamdan oluşabilir ve Bitcoin’i zirve seviyeleri yeniden test etmek için geri itilebilir.

Bu tür ters şamdan sinyalleri, günlük bir doji, çekiç veya yükseliş eğilimine neden olur. Bu kadar korkulu ve düşüş eğiliminde olan bir tersine dönüş, short pozisyon sıkışmasıyla piyasayı daha da sallayabilir.

Herhangi bir nedenle üçgen bir tuzak değilse, Kibar, yeni aralığı 30.000 ila 20.000 ABD Doları arasında ticaret yapmanın bir sonraki en iyi tahmin olduğunu iddia ediyor.

Onlar sadece sıradan bir anonim kripto analisti değiller. Bu atamaya sahip herkes, CMT Birliği sınavlarını geçtikleri ve işlerini gerçekten bildikleri anlamına gelir. Ayrıca, böyle bir statüye sahip biriyle Bloomberg, Fidelity, Morgan Stanley, Bank of America, Credit Suisse ve diğer birçok finans devi gibi şirketlerde çalışmak isterler.

Aksel Kibar da bunu geçen yıl paylaşmıştı…

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kusama (KSM) ilk parachain slot müzayede tarihini açıkladı

Kusama (KSM) ilk parachain slot müzayede tarihini açıkladı

Milyarder Bitcoin boğası listesi büyüyor - sırada Warren Buffett mi var?

Warren Buffett, BTC ile çalışan dijital bankaya 500 milyon $ yatırım yapacak