in

CME Group, Mikro Bitcoin vadeli işlemlerini başlattı

Bloomberg bombayı patlattı: Bitcoin ETF mi geliyor? İşte detaylar
Bloomberg bombayı patlattı: Bitcoin ETF mi geliyor? İşte detaylar

Dünyanın önde gelen ve en çeşitli türev piyasası olan Chicago Mercantile Exchange (CME) Group, Bitcoin değerinin 1 / 10’u olacak ve kurumların en hızlı büyüyenlerden birine yatırım yapmaları için verimli bir yol sunmayı vaat eden Mikro Bitcoin Vadeli İşlemlerini başlatıyor.

CME Group Global Hisse Endeksi ve Alternatif Yatırım Ürünleri Başkanı Tim McCourt, mikro bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılması hakkında yorum yaptı ve şunları söyledi:


Mikro Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, geniş bir müşteri yelpazesinden gelen daha küçük boyutlu sözleşmeler taleplerine doğrudan yanıt veriyor ve katılımcıların düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerini şeffaf ve verimli bir şekilde CME Group ile nasıl yatırım yapabilecekleri konusunda daha fazla seçenek ve hassasiyet sunacak.

CME Group ayrıca, 2017’de son boğa koşusunun zirvesinde dünyanın ilk Bitcoin Vadeli İşlemlerini başlatma ayrıcalığına sahiptir. En son mikro Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, grup tarafından sunulan ve aynı zamanda Bitcoin Vadeli İşlemleri ve Opsiyonları ile en son Ether Vadeli İşlemlerini de içeren ürün yelpazesini çeşitlendirecektir.

CME Grupları Bitcoin ve Ether türevi ürünleri, Milyarlarca değişen işlem hacimleri ile en çok aranan kripto türev ürünlerinden bazılarıdır. CME Group ilk olarak Mart ayı sonuna doğru Mikro Bitcoin Vadeli İşlemlerinin lansmanını duyurdu.

Kripto türev piyasası yükselişte

Her gün ortalama olarak toplam 13.800 CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi (yaklaşık 69.000 bitcoin’e eşdeğer) işlem görüyor. Buna ek olarak, CME Ether vadeli işlemleri, 8 Şubat’ta piyasaya sürüldüğünden bu yana ortalama olarak her gün ortalama 767 sözleşme (38.400 etere eşdeğer) işlem gördü.

ICE tarafından desteklenen başka bir Bitcoin Vadeli İşlemler piyasa sağlayıcısı Bakkt, artan talebin ortasında kısa süre önce halka açıldı. ABD düzenleyicilerinin, bu yıl ABD’de yalnızca hizmet için ürün yelpazesini genişletecek olan ilk Bitcoin ETF’yi onaylaması bekleniyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple ortağı Tranglo, Avustralya, Çin ve Güneydoğu Asya arasındaki ödemeleri güçlendirecek

Ripple ortağı Tranglo, Avustralya, Çin ve Güneydoğu Asya arasındaki ödemeleri güçlendirecek

Ünlü analist Ethereum hakkında düşüncelerini açıkladı

Almanya’da yeni bir Ethereum ETF listelendi