in ,

Cisco, 5G ve Blockchain entegrasyonu üzerine patent aldı

Cisco, 5G ile Blockchain entegrasyonu için patent aldı.
Cisco, 5G ile Blockchain entegrasyonu için patent aldı.

Ağ teknolojileri devi Cisco, 5G telekomünikasyon ağlarındaki verileri güvence altına almak için Blockchain’den yararlanmak üzerine bir patent aldı.


San Jose, Kaliforniya merkezli şirket, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden (USPTO) yapılan 26 Kasım tarihli açıklamaya göre, Haziran 2018’de kablosuz ağlara doğal olarak entegre edilebilecek bir Blockchain platformu için patent başvurusunda bulundu.

Ağdaki cihazlar arasındaki veri transferlerinin bir kısmı Blockchain ile yapılacak

Patenti alınan Blockchain platformu, telefon veya dizüstü bilgisayar gibi bir donanım kullanıcısı ile sanal bir ağ arasındaki veri oturumlarını yönetmeyi amaçlıyor. Başka bir deyişle, yeni teknoloji bir ağ ile bağlı bir cihaz arasındaki veri değişiminin bir kısmını Blockchain arabirimi üzerinden yönetebilecek.

Şirket, bir Blockchain platformunun ağ dilimlerini desteklemek için nasıl kullanılabileceğini, birden fazla bağımsız sanallaştırılmış ağın aynı fiziksel altyapı içinde daha verimli çalışmasını sağlayan bir mimariye atıfta bulunacağını açıkladı.

Bu hizmet odaklı mimari, bir arada bulunan ağ dilimlerindeki diğer fonksiyonlara ve servislere müdahale etmeden, ilgili ağ dilimlerindeki yazılım programları aracılığıyla bireysel ağ işlevlerini ve/veya uygulama servislerini uygulayabilen izole edilmiş bir programlanabilir kaynak kümesi kullanan ağ dilimlerini desteklemektedir.

Cisco başka Blockchain geliştirmeleriyle de ilgileniyor

Cisco, Blockchain teknolojileri ve Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) entegrasyonunu araştıran bilgi teknolojisi şirketleri arasında yer alıyor. Bosch, BNY Mellon, Chronicled ve Filament gibi şirketler, ürünlerini ve hizmetlerini oluşturmak veya yükseltmek için daha önce Hyperledger, Ethereum ve Quorum’u kullandılar.

Cisco ayrıca, Mart 2018 tarihli bir belgeye göre, bir ağdaki grup sohbetleri için daha güvenli bir ortam yaratacak başka bir Blockchain teknolojisi geliştirmeye çalışıyor.

coindesk


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin küresel piyasalardan ayrışıyor

Analistler 2019 sonunda Bitcoin için ne düşünüyor? İndikatörler ne gösteriyor?

Bitcoin (BTC) için yükselişe işaret eden 5 teknik sebep

Tahminleri tutan Bitcoin analisti: “Önce çöküş gelecek. Ama sonra…”