in ,

Çin’in en büyük liman işletmecisi Blockchain kervanına katılıyor

Popüler altcoin 10 yıl içinde bu rakamları görebilir
Popüler altcoin 10 yıl içinde bu rakamları görebilir

Çin’in en büyük liman işletmecisi China Merchants Port, e-ticaret devi Alibaba Group ve bağlı kuruluşu Ant Financial ile anlaşmaya vardı. Anlaşma neticesinde birkaç farklı kullanım durumu hedeflenerek Blockchain tabanlı bir platformun geliştirilmesi sağlanacak.

Liman endüstrisinde Blockchain kullanımı derinlik kazanacak

Yerel haber kaynakları tarafından paylaşılan bilgilere göre platform; alıcıların, satıcıların, lojistik şirketlerinin, bankaların, gümrüklerin ve vergi yetkililerinin temassız dijital ihracat ve ithalat işlemleri yapmalarına izin verecek. E-ticaret devi Alibaba ve China Merchants Port, liman endüstrisinde Blockchain teknolojisinin derinlemesine entegrasyonunu teşvik edecek.


China Merchants Port, açık bir iş birliği ağına sahip dünyanın ilk Blockchain tabanlı dijital limanı olmayı hedefliyor. Limanın uluslararası ticari ticaret ve lojistik endüstrisi zincirini bağlayan çekirdek bir düğüm olduğu ve Blockchain teknolojisini kullanarak hızlı bir veri paylaşım şemasının uygulanması gerektiği ifade ediliyor.

Ant Financial Group Başkanı Jing Xiandong, iş birliğinin Blockchain’in uluslararası ticaret ve lojistiği yeniden şekillendirmek için temel altyapıyı oluşturacağını söyledi.

Blok zinciri yoluyla pandemi sonrasında toparlanmak kolaylaşacak

Pandemi başladığından beri dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, insan teması gerektirmeyen işletmelerin çalışmasına izin vermek için daha güvenli yollar arıyorlar. Blok zinciri teknolojisinin evrak ihtiyacını ortadan kaldırmak gibi durumlarda yararlı olduğu kanıtlanmış durumda.

Bu ayın başlarında ABD Senatosu, karantina sırasında oylamaların Blockchain teknolojisinden faydalanılarak yapılmasını önerdi. Teklif edilen tasarı, tıbbi ekipmanların blok zinciri tabanlı bir yöntemle dağıtılmasını da içeriyordu.

Bu durum hükümetin Blockchain teknolojisine karşı tutumunun da nasıl değiştiğini gösterdi. Senato, kriptografik kusurlardan ve yazılım hatalarından kaynaklanan güvenlik açıklarını içeren uzaktan Blockchain oylamasına ilişkin güvenlik endişelerini dile getirdi.

coinnounce

Bitcoin fiyatı hareketlendi: 2 analistten güncel BTC tahminleri


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 Mayıs Bitcoin analizi: Ünlü analist 10 bin dolar için tarih verdi!

30 Mayıs Bitcoin analizi: Ünlü analist 10 bin dolar için tarih verdi!

En son Bitcoin 20.000 dolara gitmeden önce ortaya çıkmıştı: Yine görüldü!

En son Bitcoin 20.000 dolara gitmeden önce ortaya çıkmıştı: Yine görüldü!