in ,

Çin kripto para madencilerini kovarken diğer ülkeler kucak açıyor

Bitcoin madencilerinin kârı artıyor: Peki para nereye gidiyor?
Bitcoin madencilerinin kârı artıyor: Peki para nereye gidiyor?

Kripto Para Haber – Çin’in kripto para sektörü üzerindeki baskısı bitecek gibi görünmüyor. Bugün yeni bir raporda Çin’in Sichuan eyaleti, tüm elektrik üretim şirketlerine 25 Haziran 2020’den itibaren kripto madencilerine elektrik tedarikini durdurmalarını emreden resmi bir bildiri yayımladı. Kuzey Amerika devletleri bu fırsatı iki eliyle yakalamayı ve dünyanın kripto madenciliği merkezi haline gelmek istiyor.

Duyuru, şimdiden, Bitcoin hasrate üzerindeki etkilerini gösteriyor. Bitcoin hash oranı, 2021’deki en düşük seviye olan 127.66 m TH/s’ye düştü.

Bir tarafta Çin, kripto madencilerini adeta kökünden sökmek için taş üstünde taş bırakmazken, birçok ABD eyaleti ve dünyanın diğer bölgeleri madencileri ağırlıyor. Çin’in önde gelen madencilik havuzlarından Lebit Mining’in işletmecisi Jiang Zhuoer de dahil olmak üzere Çin’deki birçok büyük kripto madencisi, Avrupa ve Amerika Ülkelerine taşındıklarını şimdiden açıkladı.

Teksas gibi Amerika Birleşik Devletleri eyaletleri, düzensiz enerji piyasaları nedeniyle kripto madencileri için en uygun yerler. Ayrıca Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, CNBC’ye yakın tarihli bir röportajda, kripto madencilerine Miami’de operasyonlarını kurmaları için teşvikler teklif etti.

Belediye Başkanı Suarez, kripto madencilerine nükleer enerji şeklinde temiz ve ucuz enerji sunuyor. Miami, kripto madencileri için tesisler sağlamak için altyapı kurmayı planlıyor.

Çin’deki baskının kısa vadeli etkisi kesinlikle Bitcoin’i rahatsız etse de, giderek daha fazla devlet Çin’den kripto madencilerini karşılamaya katıldıkça, gelecek Bitcoin için parlak görünüyor. Madencilerin bu göçü, Bitcoin ağını daha çevre dostu ve verimli bir varlığa dönüştürecek.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avustralya'dan Uygur Türklerine yönelik insanlık adımı: Hem de Blockchain teknolojisini kullanarak!

Avustralya’dan Uygur Türklerine yönelik insanlık adımı: Hem de Blockchain teknolojisini kullanarak!

Chainlink ve Polygon fiyat analizi: LINK ve MATIC için izlenecek seviyeler

Chainlink ve Polygon fiyat analizi: LINK ve MATIC için izlenecek seviyeler