Çin, Blockchain teknolojilerinde atağa geçti: Bakanlık çalışma yürütüyor

Çin, Blockchain teknolojilerinde atağa geçti.
Çin, Blockchain teknolojilerinde atağa geçti.

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, 12 Mart günü yayımlanan bir basın açıklamasına göre Blockchain standart sisteminin oluşturulmasını en kısa sürede teşvik etmek amacıyla bir çalışma yürütüyor. Kripto paralara karşı duran Çin, Blockchain teknolojisini benimsemeye başladı.

Blockchain ve dağıtık defter komitesi kurulacak

Çin Elektronik Standardizasyon Enstitüsü ile birlikte Endüstri ve BT Bakanlığı Bilgi ve Yazılım Hizmetleri Bölümü, ulusal Blockchain ve dağıtık defter teknolojisini geliştirmek için bir komite kuracak.

Basın açıklaması, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) gibi diğer uluslararası kuruluşların Blockchain teknolojisini standartlaştırmaya başladığını da kaydetti. Çin, bu süreçte ISO’nun Blockchain’inde yer alan katılımcı ülke statüsü ve dağıtık defter komitesi ile TC 307‘de olumlu bir ilerleme kaydetti.

Çin, Blockchain teknolojisini kapı dışarı etmedi

Çin’in ICO’ları ve yerli-yabancı gözetmeksizin tüm kripto para borsalarını yasaklamasına rağmen bu durum, ülkenin kripto para birimlerinin arkasındaki teknoloji olan Blockchain’i desteklemesini engellemedi.

Ülkenin en iyi perakendecilerinden olan ve Şubat ayının sonunda bir inkübasyon girişimini hayata geçiren JD.com, geçtiğimiz hafta et satışlarının tedarik zincirini izlemek için Blockchain kullanmaya başlamıştı.

Kripto paralara sıcak bakmayan Çin’in Blockchain teknolojilerinden uzak durmaması, bir sürpriz değil. Son olarak geçtiğimiz hafta, ülkenin Blockchain’in doğasını değiştirmek istediğini sayfalarımıza taşımıştık.

cointelegraph

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance