in , , ,

Çin, Bitcoin madenciliği yasaklarına bir yenisini daha ekledi

Çin Bitcoin madenciliği yasaklarına bir yenisini daha ekledi
Çin Bitcoin madenciliği yasaklarına bir yenisini daha ekledi

Kripto Para Haber – Çin’in kuzeybatı eyaleti Qinghai’daki yetkililer ve komşu Sincan, Pekin’in Bitcoin madenciliğine ve işlemlerine getirdiği kısıtlamaları arttırmasından sonra kripto para madenciliği ile ilgili projelerine bu hafta son verilmesini emretti.

Çin Devlet Konseyi Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi tarafından geçen ay Bitcoin madenciliğini ve ticaretini kısıtlama kararlarından sonra bazı madenciler başka bir yere taşınmayı düşünüyorlar.


Hong Kong’da bulunan kripto borç veren ve varlık yöneticisi olan Babel Finance Finansal Hizmetler’in Genel Müdürü Lei Tong, “Asya’daki madencilik endüstrisi için bir dönüm noktasında duruyoruz” dedi. Lei Tong sözlerine ek olarak, keşfedilecek yeni destinasyonlar çoğunluğunun Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde yer aldığını bunu takip eden diğer yerlerin Orta Asya ve Orta Doğu’daki ülkeler olduğunu ifade etti.

Reuters tarafından aktarılan ve yerel yetkililer tarafından onaylanan bir bildirime göre, eyaletteki yeni kripto madenciliği projelerinin yasaklanmasını emretti ve mevcut projelerin kapatılma gerektiğini ifade etti.  Büyük veri ve bilgi işlem merkezi işlettiğini iddia eden proje oluşturan kripto para madencileri cezalandırılacak ve şirketlerin madencilik faaliyetlerine güç kaynağı sağlamaları yasaklanacak.

Çin’in üçüncü en büyük merkezi olan İç Moğolistan da yeni yasaklar getirdi ve sektöre yönelik soruşturma başlattı.

Çin’in küresel Bitcoin madenciliğindeki yeri

Çin, küresel Bitcoin madenciliğinin yarısından fazlasını oluşturmakta. Xinjiang bölgesi, toplam bilgi işlem gücünün yaklaşık üçte birini oluşturmakta ve Çin’in en büyük bitcoin madencilik merkezi olarak yer alır. Cambridge Üniversitesi tarafından derlenen verilere göre Qinghai bölgesi ise dokuzuncu sırada yer alır.

Çin, bitcoin fiyatlarında küresel bir boğa koşusunun yerel spekülasyonları yeniden alevlendirmesinden sonra kripto para birimleri üzerindeki kısıtlamaları da arttırmaya devam ediyor.

Çin Devlet Konseyi kısıtlamalarından sonra, üç endüstri kuruluşu da kripto ile ilgili finans ve ödeme hizmetlerini yasakladı. Bu duruma sebep olan en önemli faktörün ise kısa bir süre içerisinde kripto piyasasının değerinin 1 trilyon dolarlık eksilme yaşaması gösterilmekte.

theglobeandmail


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD Bankaları Kripto paralar için dijital birim kuruyor

Düzenleyiciler: Bankalar kripto para kayıplarını karşılamak için sermaye ayırmalı

Bitcoin Cash ve Polygon fiyat analizi: BCH ve MATIC için izlenecek seviyeler

Bitcoin Cash ve Polygon fiyat analizi: BCH ve MATIC için izlenecek seviyeler