in

Çin baskısı kripto ticaretini tehdit etmeye devam ediyor

Çin baskısı kripto ticaretini tehdit etmeye devam ediyor
Çin baskısı kripto ticaretini tehdit etmeye devam ediyor

Çin Halk Bankası (PBoC), kripto ticareti endüstrisi üzerindeki düzenleyici baskısısına devam edeceğini söyledi. Ülkenin merkez bankası, kripto ticaretinin ekonomiye finansal risk getirdiğine inanıyor.

Şu anda ülkede hüküm süren baskılar, 2017’den bu yana devam eden baskıların en şiddetlisi gibi. Çin, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir toplantıda aldığı kararları açıkladı.


Spesifik olarak, bu para politikası bu yılın ilk yarısında kaydedilen ilerlemeyi yansıtacak. 2021’in geri kalanı için atılması gereken sonraki adımları belirlemek için kaydettiği ilerlemeyi değerlendirdiler. Ayrıntılı olarak, PBoC tartışmanın ayrıntılı bir listesini yayınladı.

Listede kripto ticareti, birçok platform şirketi ile birlikte öne çıkıyor. Bunların çoğu Ant Group gibi fintech devlerine atıfta bulunuyor. PBoC ve diğer benzer kuruluşlar, Ant Group olayından sonra düzenlemeleri kısıtlamaya başladığından, Ant Group’un listeye girmesi şaşırtıcı değil.

İnternet finans endüstrisi ancak Ant Group’un rekor kıran halka arzının Kasım 2020’de iptal edilmesinden sonra ateş altında kaldı. O zamandan beri ülkedeki birçok devlet kurumu düzenlemelerini yeniden gözden geçirdi.

Devam eden baskılara ilişkin bu duyuruya ek olarak, PBoC’nin başka haberleri de vardı. İşletme, yeşil finansmanı teşvik etmeye başlayacağını söyledi. Bu, finansal piyasaları açacağı ve riskten arındırma kampanyasına devam edeceği anlamına geliyor.

Aynı zamanda yuanın uluslararasılaşma girişimini destekleyecek ve dijital yuanın piyasaya sürülmesi için daha agresif davranacaklar. Buna karşılık, merkez bankası hâlâ bankaların ve ödeme şirketlerinin kriptoyla ilgili herhangi bir hizmet sunmasına izin vermeyi reddediyor.

coinquora


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple ve Tron fiyat analizi: XRP ve TRX nereye gidiyor?

Ripple ve Tron fiyat analizi: XRP ve TRX nereye gidiyor?

Binance Almanya, İtalya ve Hollanda'da Vadeli işlemleri durduruyor

Binance Almanya, İtalya ve Hollanda’da Vadeli işlemleri durduruyor