in ,

Çin 5G’ye Blockchain teknolojisini entegre etmek istiyor

Çin’in dijital para birimi ile 162 milyon dolarlık transfer yapıldı!
Çin’in dijital para birimi ile 162 milyon dolarlık transfer yapıldı!

China Telecom Blockchain ve Digital Economy Joint Laboratory Başkanı Jiang Wei, Blockchain teknolojisinin 5G mobil ağını geliştirebilecek önemli kullanım durumlarına sahip olduğunu söyledi.

Yıl sonuna kadar 170 milyon 5G abonesi olması bekleniyor

Çinli haber portalı Cebnet’te yayımlanan bir röportajda Jiang Wei, Blockchain teknolojisinin 5G mobil ağını iyileştirebilecek önemli kullanım durumlarına sahip olduğunu açıkladı. China Telecom’a göre, Çin’in 5G hizmetlerinin yalnızca bu yıl sonuna kadar yaklaşık 170 milyon aboneye sahip olması bekleniyor. Başkan ayrıca, China Telecom’un Blockchain teknolojisinin, ağın ve cihazların birden çok katılımcısı arasında güvenilir yönetim ve etkili iş birliğinde önemli bir rol oynamasını beklediğini açıkladı.


Wei, 5G mobil ağında Blockchain kullanmanın 5G sektörüne sosyal sermaye getireceğini belirtti. Ayrıca Wei, bunun endüstrinin 5G altyapısını kitle kaynaklarına yardımcı olacak şekilde evireceğini iddia etti. China Telecom Blockchain ve Digital Economy Joint Laboratory ayrıca uluslararası dolaşım hizmetlerini iyileştirmek için teknolojiyi deniyor. Jiang Wei, blokzincirini üçüncü taraflara olan ihtiyacı ortadan kaldırmanın bir yolu olarak görüyor. Başkan çalışmalarında ve iddialarında haklı çıkarsa blokzinciri ilgili hizmetleri daha sorunsuz ve kullanışlı hale getirebilir.

Blockchain teknolojisinin çözülmesi gereken bazı sorunları var

China Telecom Başkanı, Blockchain ve 5G mobil ağının etkili bir entegrasyonunu görmeden önce, Blockchain teknolojisinde çözülmesi gereken birçok endişenin olduğunu söyledi. Wei’ye göre, akıllı sözleşmelerin yasal zemini, teknolojiyi entegre etmeden önce ele alınması gereken önemli bir endişe. Ayrıca tasarım perspektifine ek olarak, akıllı sözleşmelerin onarılamaz veya yükseltilemez oluşu Wei’yi kaygılandıran diğer önemli unsurlar olarak belirtildi.

Bu sebeple 5G akıllı sözleşmelerinin hata düzeltmeleri ve güncellemeler için standartlaştırılmış çözümler formüle etmesi gerekiyor. Ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik, blokzinciri teknolojisinin 5G mobil ağına entegrasyonunu engelleyen diğer iki engel olarak ortaya çıkıyor. Wei, küresel enstitüler tarafından bu iki teknoloji arasındaki entegrasyonun mümkün olduğundan daha uygun bir iş birliği oluşturacağına inanıyor.

coinnounce

ABD Senatosu’ndan teknoloji hamlesi: “Oylamalar Blockchain ile yapılsın.”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Halving yaklaşırken dev borsalar rekor hacim bildirdi!

Halving yaklaşırken dev borsalar rekor hacim bildirdi!

2016 ve 2020 Bitcoin halving arasında şaşırtan benzerlik: "Rekor geliyor" iddiası!

Halving’e üç gün kala “Bitcoin halving” aramaları rekor kırdı!