in , ,

Çift tepe formasyonu görüldü, Bitcoin 9.000 dolar hedefi tehlikeye girdi

Ünlü kripto hedge fonu yöneticisinden korkutan Bitcoin tahmini
Ünlü kripto hedge fonu yöneticisinden korkutan Bitcoin tahmini

Son birkaç saat içinde, Bitcoin fiyatı (BTC) hızlı bir şekilde yüzde 3 oranında düşüşle 8.863 dolardan 8.557 dolara kadar düştü ve 24 saat içinde üçüncü kez boğalar şu anda her dipte satın alınan 8.600 $ destek seviyesini savunmak zorunda kaldı.

Geri çekilme, dijital varlığın 9.000 doların üzerine çıkmaya çalışmasının ardından geçtiğimiz gün iki kez 8,863 doları test etti ve bu durum tüccarlar için kâr sinyali olarak yorumlandı.


Bitcoin günlük grafiği

BTC USD daily chart

Şu an fiyat, 8.300 dolardan azalan kanal eğilim çizgisinin ve 8.173 $’ da yer alan 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bulunuyor. 200-DMA ayrıca 8.093 dolarda yüzde 38,2 Fibonacci düzelme seviyesinin biraz üzerinde.

15 Ocak’ta Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe 8.400 dolara gerilemenin sağlıklı olacağını tweetledi.

BTC USDT daily chart

Önümüzdeki 24 saat içinde böyle bir hamle gerçekleşecek olursa, fiyat yükselen trend çizgisinden sıçrayacak ve % 23,6 Fibonacci geri çekilmesinin 9.000 dolara çıkmasını sağlayabilir. Aksi durumda 8.300 dolar seviyesine tutunamaması durumunda Bitcoin’in 200-DMA’daki yumuşak desteği tekrar test ettiğini görebiliriz. Bu durum 50-DMA ve 61,8 Fibonacci düzelme seviyesindeki 7.775 dolara sarkmaya neden olabilir.

Bazı tüccarlar, 4 ve 6 saatlik zaman dilimlerinde bir M-Top’un görülebildiğini fark ettiler ve bunun uğursuz bir işaret olduğu konusunda uyardılar. Bitcoin’in Haziran 2018 rallisinden sonra ve dijital varlık Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra benzer desenler oluşturmuştu.

BTC USD 6-hour chart

Şu anda, sözde “M-top” ‘a dayalı bir geri dönüşü aramak için biraz erken ve tüccarlar Bitcoin’in 8,600 dolar ila 8,548 dolar (pembe renkle vurgulanmış) bölgesini tutup tutamayacağını izlemeli.

Bu bölge kaybedilirse ve mevcut yükselen eğilim çizgisi ve azalan kanal eğilim çizgisi 8.300 dolarda ihlal edilirse, tüccarlar 50-DMA’da (7.775 $) bir sıçrama bekleyebilirler.

Göreceli güç endeksi (RSI) ve MACD göstergeleri, alıcılar 9.000 dolardan fazla zorlamaya çalışırken mevcut rallinin aşırı satın alındığını gösterdiğinden, küçük bir geri çekilme ve kısa vadede bir konsolidasyon dönemi rutin görünüyor.

BTC/USD 6 saatlik grafiği

BTC USD daily chart

Daha güçlü bir geri çekilme durumunda, zaten 8.900 dolardan kar alan trader’lar büyük olasılıkla Bitcoin fiyatının azalan kanal trend çizgisinden sekip düşmeyeceğini veya fiyattan güçlü alım yapmayı 9,100 doların üzerinde bir 4 saatlik kapanışı yönetip yönetmediğini görmek için bekleyecekler.

Bitcoin daily price chart

Genel kripto para piyasası sermayesi ise şu anda 237,2 milyar dolar ve Bitcoin’in hâkimiyeti % 66,6 seviyesinde. Son zamanlarda olağanüstü kazançlar kaydeden Altcoinler, Bitcoin SV (BSV) % 16.47 ve Bitcoin Cash (BCH) % 3 oranında düşüş gördü. Kısa bir geri çekilmenin ardından Dash (DASH) rallisine devam ederek son 24 saatte % 4 oranında artışa sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin ve kripto piyasalarının yükselmesine neden olan 3 faktör

Bitcoin ve kripto piyasalarının yükselmesine neden olan 3 faktör

Kurumlar madencilerin sattıklarından daha fazlasını alıyor, Coinbase'den çıkan BTC miktarı artıyor

Yaklaşık 1,1 milyarlık BTC bilinmeyen cüzdanlar arasında taşındı, Bitfinex CTO’sundan açıklama geldi