in

Charles Hoskinson, Bitcoin ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu: “BTC’nin en büyük sorunu…”

Charles Hoskinson, Bitcoin ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu: "BTC'nin en büyük sorunu..."
Charles Hoskinson, Bitcoin ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu: "BTC'nin en büyük sorunu..."

Kripto Para Haber – Cardano’dan Charles Hoskinson, yakın zamanda yapılan bir AMA (Bana Bir Şey Sor) oturumu sırasında dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin hakkında yorumlar yaptı.

“Bitcoin için en büyük sorun güncellenememesi”

Dünyanın en büyük kripto para birimi ile ilgili “Bitcoin’in en büyük kusuru, güncellenememesi.” ifadesini kullanan Hoskinson, kullanıcılara, Bitcoin’in ağı yükseltmesinin fiziksel olarak imkansız olmadığını söyledi. Aksine, endişenin ana nedeni potansiyel yükseltmeleri içerdiği yavaş hız.


“Güncellenebilseydi harika olurdu ama güncellenemez.”

Gelişme kabiliyetine olan inancının olmaması nedeniyle Bitcoin konusundaki çalışmalarını bıraktığı bildirilen Hoskinson, Ethereum’un yaratılmasının ana sebebinin bu olduğunu da ortaya koydu.

“Ethereum üzerinde çalışmamızın nedeni, Ethereum inşa etmek istememiz değil, renkli coinleri veya MasterCoin’i doğru şekilde yapamadığımız için.”

“Elektrik tüketimi çok fazla”

IOHK yöneticisine göre, bu sadece ağın ölçeklenebilirliği ile sınırlı bir sorun değil. Hoskinson, Bitcoin’in 87 terawatt güç kullandığına işaret ederek, bu rakamın Belçika gibi ülkelerin güç kullanımından daha yüksek bir rakam olduğunu ifade etti.

Kripto para biriminin fiyatı yükseldikçe, daha fazla güç tüketilecek. Buna ek olarak ağ daha fazla merkezileşecek ve madencilik operasyonları daha fazla sübvansiyonlu güç kullanımıyla daha dikey olarak entegre ve özel hale gelecek.

“Bu sistem sürdürülebilir değil” diyen Hoskinson, kendisi gibi ağda yıllardır çalışanların altcoin alanına geçip “alternatif deneyler” oluşturmaya başlamasının nedeninin de bu olduğunu belirtti.

2021’de devreye alınması beklenen Taproot güncellemesiyle, Bitcoin ağının kullanıcıları, Bitcoin’in parasal özelliklerini güçlendiren iyimser yükseltmeler yapmaya devam edecek.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlü CEO’dan büyük iddia: “Sandığınızdan çok daha fazla şirket Bitcoin aldı!” - 2021’de sayıları artacak mı?

Ünlü CEO’dan büyük iddia: “Sandığınızdan çok daha fazla şirket Bitcoin aldı!” – 2021’de sayıları artacak mı?

ETH 2.0'daki Ethereum miktarı 3,6 milyar dolara tırmandı! Artış sürecek mi?

ETH 2.0’daki Ethereum miktarı 3,6 milyar dolara tırmandı! Artış sürecek mi?