in ,

Changpeng Zhao, Binance ABD hakkındaki tüm soruları cevapladı

Changpeng Zhao
Changpeng Zhao, milyarlarca insanın Bitcoin’in arkasında olduğunu iddia ediyor

Son AMA oturumunda Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance US hakkındaki güncel söylentilerle ilgili soruları yanıtladı. Sorulan sorular arasında, CZ’nin dolaşımdaki söylentiler de dahil olmak üzere bazı şeyleri açıklığa kavuşturduğu Binance US borsası ile ilgili herşey mevcut.

1. KYC yaparsanız, Binance ABD kullanıcılarının fonlarından yararlanır mı?

Binance CEO’sunun bu soruya yanıtı şu şekildedir:

Hayır, duyuruyu okursanız, kaydı zaten engelleriz ve şu anda Binance.com’da KYC için ABD’yi seçemezsiniz. Ancak 90 gün sonra insanların ticaret yapamayacaklarını ve para yatıramayacaklarını, ancak her zaman geri çekilebileceğinizi de belirttik. Binance hiçbir zaman kimsenin fonunu kullanmayacak, bu yüzden insanların fonları onlardan almalarına her zaman izin vereceğiz. Tek durum, eğer bir fon ele geçirirse, bunun nedeni kolluk kuvvetlerinin bunu yapmamızı talep etmesidir. Ve bu durumlarda, iletişim kuramıyoruz, söz konusu kullanıcıyla iletişim kurmamıza izin verilmiyor. Muhtemelen, paranız Binance’te donmuşsa ve cevap alamıyorsanız, bu muhtemelen bazı kanun uygulayıcılarından kaynaklanıyordur.

2. Eğer Binance bugün ABD tarafından sınırlanıyorsa, yarın başka ülkeler de buna katılabilir mi?

Binance CEO’sunun bu soruya yanıtı şu şekildedir:

Durumu değerlendirmek için sağduyunuzu kullanabilirsiniz. Dediğim gibi, biz her zaman birçok yargı yetkisine uymak istiyoruz, bu nedenle çok agresif bir sınırlaması olan bir ülkede yaşıyorsanız, risk altındasınız demektir. Ancak, nispeten açık ve tarihsel olarak bu web sitelerinde bu tür sorunları olmayan bir ülkede yaşıyorsanız, muhtemelen sorun yok demektir. Özellikle, yabancı şirketlere saldıran bir ülkede yaşıyorsanız, risk altındasınız demektir. Fakat dışarıdaki ülkelerin çoğunda bu tür riskler yok, bu yüzden halkın çoğunluğu için şunu söylüyorum, bu bir söylenti, bu konuda çok fazla endişelenmenize gerek yok.

3. Binance US, CZ tarafından denetlenecek mi? Aynı dikkatle mi yönetilecek, yoksa tamamen BAM tarafından mı yönetilecek?

Binance CEO’sunun bu soruya yanıtı şu şekildedir:

Binance US, BAM ticaret hizmetleri tarafından yönetiliyor, bu yüzden onlar üzerinde tam kontrole sahipler. Burada hiçbir yasal ünvanım veya operasyonel rolüm yok. Sadece benim görüşüme göre, bazı etkileri var. Günden güne koşmuyorum. Binance.com platform için teknolojiyi sağlar, bu nedenle temelde platform Binance.com’un kullandığı teknoloji ve yönetim hizmetlerine sahip olacak. Böylece, aynı teknolojiye, aynı görünüme ve hisseye, aynı tür kullanıcı deneyimine sahip olacaksınız, ancak kendi başıma idare etmeyeceğim, içeride rolüm yok ve Binance.com tarafından da çalıştırılmıyor.

4. ABD Binance ne zaman başlayacak?

Binance CEO’sunun bu soruya yanıtı şu şekildedir:

Kesinlikle 3 ay boyunca bekleyeceğinizi umuyoruz, ortağımızla birlikte çok çalışıyoruz. Fakat gerçek şu ki bazı belirsizlikler var. Her şeyi kontrol etmiyoruz. Ancak bence, 3 ay bir borsa yapmak ve koşmak için genellikle makul bir süre.

5. SAFU fonları Amerika’ya uygulanacak mı?

Binance CEO’sunun bu soruya yanıtı şu şekildedir:

Hayır, Binance.com ve Binance US ayrı kuruluşlar olduğundan Binance SAFU fonları ABD için geçerli olmayacak. Ancak, Binance US’nin kurulduktan ve çalıştıktan sonra kendi SAFU fonlarını kurması tamamen mümkün; Muhtemelen Amerika için SAMFU diyoruz. Bunu yapmak çok mümkün, ama emin değiliz. Şu an için henüz açık olmayan birçok ayrıntı var.

6. Binance US’de kullanılabilecek olan madeni paraların listesi

Binance CEO’sunun bu soruya yanıtı şu şekildedir:

Orada dolaşan herhangi bir liste görürseniz, bu FUD’dur. Gerçek şu ki liste henüz tam olarak kararlaştırılmadı, bu yüzden internette gördüğünüz rastgele şeyler üzerinde sonuca varmak için fazla acele etmeyin. Onaylandıktan hemen sonra resmi listeyi yayınlayacağız, Binance US onaylandıktan hemen sonra listeyi yayınlayacak, ancak o zamana kadar gördüğünüz tüm listelerin FUD olduğunu varsayalım.

7. BNB, Binance US’de listelenecek mi?

Binance CEO’sunun bu soruya yanıtı şu şekildedir:

Yine, henüz bilmiyoruz. Elbette Binance’in Binance US’de listelenmesi için çok çalışıyoruz. Olumlu tarafı, her biri fiat düzenlenmiş borsa olan Binance Uganda, Binance Jersey, Binance Singapore’a bakarsanız, hepsinde zaten BNB listelendi. Ve zaten BNB tokeni tarafından karşılanan bir takım gereksinimle var. Yani, bir dizi sahteciliği önleme, KYC ve AML araçları BNB ile çalışıyor. Öyleyse, kesinlikle BNB’nin Binance US’de yer almasını istiyoruz, ancak yine de resmi bir açıklama yapılıncaya kadar bilmiyoruz. Bu yüzden, sadece sıkı oturun ve biraz bekleyin ve ne olduğunu görün.

Chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
XRP ne kadar güvenli?

Popüler analist: “Ripple (XRP) 28 dolara ulaşacak!”

FED Başkanı Facebook'un kripto parasına yönelik önemli açıklama yaptı

Facebook’un kripto parası “Libra”yla ilgili her şey açıklandı!