in ,

Chainalysis’ten dikkat çeken kripto para programı: Ele geçirilen dijital varlıkların organizasyonu düzenlenecek

Chainalysis'ten dikkat çeken kripto para programı: Ele geçirilen dijital varlıkların organizasyonu düzenlenecek
Chainalysis'ten dikkat çeken kripto para programı: Ele geçirilen dijital varlıkların organizasyonu düzenlenecek

Blockchain analiz firması Chainalysis, hükûmetlerin kripto varlıkları kurtarmasına, depolamasına ve satmasına yardımcı olmak için yeni bir program başlatıyor.

Ele geçirilen kripto paraların organizasyonu kolaylaşıyor

Duyuruya göre program, devlet kurumlarına ve iflas uygulayıcılarına “ele geçirilen varlıkları yönetme, depolama, gerçekleştirme ve izleme” konusunda yardımcı olacak. Firmaya göre, iflas konularında tavsiyelerde bulunan devlet kurumları ve profesyonellerin, ele geçirilen kripto para varlıklarını fiat para birimi için izlemek, saklamak ve nihayetinde satmak için güvenli bir yola ihtiyaçları var.


Chainalysis’in duyurusu, kanuni yaptırımların kripto para birimleri içeren yasa dışı faaliyetleri araştırmada daha karmaşık hale geldikçe, kripto varlık gerçekleştirme hizmetlerine olan ihtiyacın arttığını da ekliyor.

Yaygınlaşma, riskleri beraberinde getiriyor

Chainalysis’in baş gelir sorumlusu Jason Bonds, kripto paraların daha yaygın hale geldikçe “hem iyi hem de kötü oyuncular tarafından giderek daha fazla kullanılacağını” söyledi:

Chainalysis, dijital varlıklarda güven oluşturmaya adanmıştır. Yasa dışı faaliyetleri tespit etmeye ve araştırmaya yardımcı olmamız gerekiyor. Devlet ortaklarımız kötü aktörlerin kökünü kazımakta daha başarılı hale geldikçe, onlara varlık kurtarma ve gerçekleştirme konusunda yardımcı olmak istiyoruz.

Duyuru, Chainalysis’in “ele geçirilen fonların nasıl satılacağının belirlenmesine yardımcı olmak için” kamu ve özel sektördeki müşteriler için el konulan varlıkları yöneten bir firma olan Asset Reality ile ortaklık kurduğunu da belirtiliyor.

Firmanın duyurusu, ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) kötü şöhretli darknet pazar yeri Silk Road ile bağlantılı olarak 1 milyar doları aşan 69.000 BTC’yi ele geçirmesinin ardından geldi.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin için yeni kurumsal dalga yolda olabilir! Galaxy Digital açıkladı

Bitcoin için yeni kurumsal dalga yolda olabilir! Galaxy Digital açıkladı

Ethereum Ağı düşük Gas Fiyatı ve yüksek gelir imkânıyla dikkat çekmeye başladı

Borsalarda tutulan Ethereum miktarı dibi gördü: Fiyat nasıl etkilenecek?