Cebelitarık hükümeti, ICO’lar için yasa taslağı hazırlıyor

Cebelitarık hükümeti, ICO, kripto para haberleri
Cebelitarık hükümeti, ICO, kripto para haberleri

Cebelitarık hükümeti ve Cebelitarık Mali Hizmetler Komisyonu (GFSC) önümüzdeki haftalarda İngiltere’nin denizaşırı topraklardaki İlk Madeni Para Tekliflerini (ICO’lar) düzenleyecek bir yasa taslağını geliştireceklerini açıkladı.

Milletvekilleri, Cebelitarık topraklarında dijital tokenlerin tanıtılması, satılması ve dağıtımının düzenlenmesini amaçlayan yasa tasarısı, ICO’lar için özel olarak geliştirilen ilk düzenlemeler olacak.

Cebelitarık Mali Hizmetler Komisyonu konuyla ilgili açıklama yaptı

Cebelitarık’ın ICO yönetmeliklerinin başlıca özelliklerinden biri, “yetkilendirme sponsorları” kavramının tanıtılması olacak. GFSC’nin kıdemli danışmanlarından Sian Jones: “bunlar açıklama ve mali suç kurallarına uyulmasından sorumlu olacak” diyor

Hükümet ve Finansal Hizmetler Komisyonu verdiği demeçte  yasa tasarısı, ICO projelerinin “tokenleri satın alan herkese yeterli, doğru ve dengeli bilgi” sunmasını gerektiren açıklama yapması gerektiği kurallarını da belirleyecek.

Cebelitarık hükümeti ICO fonlarındaki aşırı artış yüzünden harekete geçti

2016’de ICO fonlarına yatırım 100 milyon dolardı. 2017’de dünya çapındaki ICO fonlarına 3 milyar doları aşan inanılmaz bir artış sağladı. ICO pazarının bu hızlı genişlemesi, Cebelitarık düzenleyicileri harekete geçmeye teşvik ettiği yönünde.

Hızla artan ICO sayısıyla beraber, GFSC’nin yatırımcılara resmi bir bildiri yayınlamıştı. Bu bildiride ICO fon toplama kampanyalarının “son derece riskli ve spekülatif” nitelikte olduğu söylenmişti.

Cointelegraph

Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance